flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання автоматизованої системи документообігу суду

«ЗАТВЕРДЖЕНО»

Рішенням зборів суддів

Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області  № 5 від 13 грудня 2016 року

 

 

Засади

 використання автоматизованої системи

документообігу Старокостянтинівського районного суду

Хмельницької області

(зі змінами та доповненнями згідно з рішеннями зборів суддів: № 3 від 16.05.2017, № 5 від 18.09.2017, № 6 від 23.101.2017, № 7 від 22.11.2017, № 4 від 27.02.2018, № 5 від 07.05.2018, № 7 від 03.08.2018, № 9 від 19.11.2018,  № 2 від 26.07.2019, № 2 від 15.06.2020, № 3 від 18.09.2020, № 1 від 12.01.2021, № 3 від 19.07.2023, № 3 від 23.05.2024, № 6 від 03.10.2024 )

 

  1. Загальні положення

 Засади використання автоматизованої системи документообігу у Старокостянтинівському районному суді Хмельницької області (далі Засади) розроблено та затверджено на виконання вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі Положення) і визначають порядок функціонування автоматизованої системи документообігу суду(далі АСДС). У разі внесення змін до Засад збори суддів Старокостянтинівського  районного суду Хмельницької області новим рішенням затверджують зміни до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду. Засади використання автоматизованої системи документообігу суду (зі змінами та доповненнями) вносяться до автоматизованої системи та оприлюднюються на веб-порталі судової влади України не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

Ці засади розроблено відповідно до положень Кодексу адміністративного судочинства України, Цивільного процесуального кодексу України,Кримінального процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги», «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про доступ до судових рішень», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», «Про захист персональних даних», Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30 зі змінами (далі Положення) та інших нормативно-правових актів.

 

  1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду.

2.1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду, надання та позбавлення права доступу до неї в суді визначається на підставі наказу  керівника апарату суду.

 

  1. Особливості розподілу судових справи між суддями

             3.1. Судові справи підлягають автоматизованому розподілу  між суддями,  які мають на час розподілу справ повноваження для здійснення  процесуальних дій.

   3.2.  Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до АСДС, уповноваженими на підставі наказу керівника апарату особами, відповідальними за здійснення автоматизованого розподілу судових справ за правилами, встановленими Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, затверджену Радою суддів України та цими Засадами.

3.3. У разі невиходу судді на роботу з поважних причин, які будуть підтверджені документально, суддя зобов`язаний до 08.30.год. дня невиходу на роботу повідомити про це заступника керівника апарату суду.

Невиконання суддею правил, визначених абзацом 1 п. 3.3. Засад позбавляє його права посилатись на те, що справи і матеріали розподілені йому помилково та не є підставою для їх повторного розподілу.

3.4. Результат розподілу справ між суддями оформлюється в реєстрі судових справ і матеріалів, який формується автоматично за допомогою АСДС.

Реєстр розподілу справ і матеріалів в той же робочий день відповідальною особою формується на кожного суддю окремо.

Відповідальною особою справи передаються судді для розгляду під підпис у реєстрі.

            3.5. Якщо судова справа підлягає розгляду колегією суддів, визначення суддів, що  входять до складу колегії, проводиться автоматично в загальному порядку  згідно з вимогами підпункту 2.3.4 пункту 2.3 Положення. 

3.6. Визначення присяжних відбувається за правилами, встановленими Положенням.

3.7.  Встановити наступні коефіцієнти складності справ:

1) По кримінальних справах залежно від кількості підсудних, епізодів обвинувачення, статей КК України, за якими обвинувачується особа:

-  1,0 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа;

- 1,5 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа (особливо тяжкий злочин); один підсудний, декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

-  2,0 – декілька підсудних (до 5 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 10 включно), декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

- 2,5 – декілька підсудних (до 8 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 20 включно), декілька статей УУ України, за якими обвинувачується особа (понад 5);

- 3,0 – декілька підсудних (до 10 осіб), більше 20 епізодів обвинувачення, більше 8 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

- 5,0 – декілька підсудних (понад 10), більше 50 епізодів обвинувачення, більше 10 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

-  0,4 – оскарження дій слідчого та прокурора під час судового розслідування;

- 0,2 – всі інші клопотання , заяви, скарги під час досудового розслідування, по справах в порядку виконання судових рішень, про відновлення втраченого провадження;

2) По справах про адміністративні правопорушення   коефіцієнт – 0,2;

3) По цивільних, адміністративних справах:

- 0,2 – наказне провадження;

- 0,05 – розірвання шлюбу;

- 0,08 – стягнення аліментів;

- 0,8 – перерахунок, виплата, стягнення соціальних витрат, оскарження постанов про притягнення до адміністративної відповідальності;

- 0,9 – окреме провадження;

- 1,0 – решта категорій.

Коефіцієнт складності визначає особа, відповідальна за реєстрацію справ даних категорій.

Коефіцієнт участі судді в розгляді справ: головуючий суддя – 1,0; член колегії – 0.5.

 

  1. Правила здійснення автоматизованого розподілу судових справ між суддями

 4.1. Автоматизований розподіл судових справ під час їх реєстрації здійснюється за правилами, встановленими Положенням.

         4.2.  Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.

          Дні, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, не враховуються при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.

4.3. Справи, що підлягають реєстрації або розгляду в неробочі та вихідні дні, розподіляються між суддями та слідчими суддями, які працюють у ці дні відповідно до графіку, затвердженого наказом голови суду або особи, яка виконує його обов`язки.

4.4. У випадку виявлення значної різниці завантаженості на суддів (колегію суддів) допускається тимчасове призупинення участі судді (колегії суддів) в автоматизованому розподілі справ на підставі заяви судді, після обо’язкового обговорення такої можливості на зборах суддів.

 

  1. Здійснення повторного автоматизованого розподілу справ.

    5.1. За вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) здійснюється повторний автоматизований розподіл судових справ у разі виявлення очевидних помилок в налаштуваннях автоматизованої системи діловодства суду при автоматизованому розподілі справ, що призвели до порушення порядку визначення судді (колегії суддів) для розгляду справи.

5.2. Винятково у разі, коли суддя (судді) у передбачених законом випадках (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову війському службу,звільнення з роботи тощо), не може продовжувати розгляд справи, невирішені судові справи передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки), що додається до матеріалів справи. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

5.3. У разі тривалої відсутності головуючого судді при колегіальному розгляд справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову війському службу,звільнення з роботи тощо), що може мати наслідком порушення строку розгляду судових справ, передбаченого відповідним процесуальним законом, голова суду скликає збори суддів для вирішення питання повторного автоматизованого розподілу. Судові справи в таких випадках передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) на виконання рішення зборів суддів. Примірник такого розпорядження додається до матеріалів справи.

5.4. У разі неможливості виконання суддею, який входить до складу колегії суддів, обов'язків судді  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову військову службу,звільнення з роботи тощо),  заміна відсутнього судді-члена колегії здійснюється автоматизованою системою на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду (або уповноваженої ним особи) на виконання службової записки судді-доповідача. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

5.5. У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) судді (головуючого судді або всього складу суду, якщо судова справа розглядається колегією суддів) повторний автоматизований розподіл справ або заміна судді здійснюється за розпорядженням керівника апарату суду на підставі ухваленого судового рішення про відвід судді або заяви про самовідвід, електронний примірник якої зберігається в автоматизованій системі в стані "Оригінал" та засвідчується ЕЦП особи, яка підписала цей документ.

5.6.  У разі перебування слідчого судді, який розглядав клопотання чи скарги по одному кримінальному провадженню, у відпустці, на лікарняному, у відрядженні, у онлайн-навчанні, у нарадчій кімнаті (понад добу), тощо клопотання та скарги, що передані йому відповідно до підпункту 2.3.45 пункту 2.3 Положення, передаються  на підставі розпорядження керівника апарату суду для проведення повторного автоматизованого розподілу. Повторному авторозподілу підлягають також клопотання та скарги, що передані слідчому судді  відповідно до підпункту 2.3.45 Положення, якщо такі клопотання та скарги передані йому за три робочих дні до початку відпустки та за один робочий день до відрядження і участі у онлайн- навчанні.

5.7. У разі надходження у вихідний або святковий день клопотання чи скарги по кримінальному провадженню, по якому раніше слідчим суддею вже здійснювався розгляд  клопотань або скарг, то такі клопотання чи скарги на підставі розпорядження керівника апарату суду передаються для проведення повторного автоматизованого розподілу з урахуванням графіку чергування слідчих суддів.

5.8. У разі перебування слідчого судді, який розглядав клопотання про дозвіл на затримання підозрюваного з метою його приводу, та у провадженні якого перебуває клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо цієї ж особи, у відпустці, на лікарняному, у нарадчій кімнаті (понад добу), відрядженні, тощо, то у випадку доставки затриманої особи до слідчого судді, який постановив ухвалу про дозвіл на затримання з метою приводу, клопотання про обрання запобіжного заходу такої особи передається на підставі розпорядження керівника апарату суду для повторного автоматизованого розподілу.

 

  1. Розподіл судових справ шляхом передачі раніше визначеному у судовій справі судді:

Судові справи, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанції після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи, передаються раніше визначеному в судові справі головуючому судді, ухвалу яких скасовано чи у провадженні яких перебувала або перебуває судова справа.

 6.1. Раніше визначеному в судовій справі головуючому судді передаються:

-  судові справи, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору;

- судові справи про перегляд заочного рішення;

- судові справи, за якими надійшли заяви (клопотання), пов'язані із виконанням судових рішень, передбачені статтями 368 - 373, 378 Цивільного процесуального кодексу України, статтями 259 - 264, 267 (крім частини дев'ятої статті 267) Кодексу адміністративного судочинства України, розділом 8 Кримінального процесуального кодексу України, статтею 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

- клопотання про вирішення питання, пов'язаного з виконанням вироку, у судових справах, які розглянуті даним судом;

- матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України, а у разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді розподіляється на загальних підставах;

- судові справи про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила декілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день;

- зустрічні позови та позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження, що надійшли до суду;

- заяви про скасування заходів реагування, застосованих у межах відповідної судової справи;

- заяви про відновлення втраченого судового провадження;

- заяви про забезпечення позову, доказів у судовій справі у якій відкрито провадження .

6.2. У  разі відсутності визначеного в судовій справі головуючого судді у випадках передбачених пунктом 6.1. Засад, такі судові справи та матеріали підлягають повторному автоматизованому розподілу, крім :

- заяв, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового рішення, роз’яснення судового рішення, виправлення описок та помилок;

- зустрічних позовів та позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження;

- заяв про відновлення втраченого судового провадження;

- заяв про забезпечення позову, доказів у судовій справі, у якій відкрито провадження» ;

6.3. Справи про адміністративні правопорушення, що надійшли до суду після дооформлення, передаються на розгляд судді, який їх направляв на дооформлення. У разі відсутності судді (відпустка, хвороба) розподіл таких справ відбувається на загальних підставах». Крім цього, на загальних підставах відбувається  розподіл даних справ, якщо вони надішли за три робочих дні до початку відпустки тривалістю менше 14 календарних днів та за 14 календарних днів до початку відпустки тривалістю понад 14 календарних днів.

 

  1. Розгляд справ і матеріалів відносно неповнолітніх

7.1. Кримінальні провадження або кримінальні справи, де злочини скоєні неповнолітніми, розглядають судді, які уповноважені зборами суддів на здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх на строк не більше трьох років  - Андрощук Є.М., Завадська О.П., Цішковський В.А.

 

  1. Розгляд справ і матеріалів слідчим суддею

8.1. Слідчі судді, які здійснюють повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів у кримінальному провадженні в порядку, передбаченому процесуальним законом, обираються зборами суддів строком на 3 роки – Андрощук Є.М., Бондарчук Л.А., Завадська О.П., Цішковський В.А., Сагайдак І.М., Кутасевич О.Г., Луговий О.М.

 

  1. Особливості розподілу справ у разі виконання суддею інших повноважень, не пов`язаних із здійсненням правосуддя

9.1. При вирішенні питання про передачу справ на розгляд суддям, які займають адміністративні посади, з метою забезпечення умов для виконання ними як обов’язків за займаною посадою, так і обов’язків судді, встановити такі відсотки участі судді у розгляді справ: для голови суду – 75 %; особі, яка тимчасово виконує обов’язки голови суду на період перебування його у відпустці, а також на лікарняному, тривалість якого становить понад два тижні – 100 %.

9.2. Введення зменшуючого коефіцієнта допускається виключно рішенням зборів суддів.

  1. Автоматизований розподіл судових справ між суддями після відновлення роботи автоматизованої системи.

 10.1. В разі знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів такі випадки фіксуються відповідними актами в порядку, передбаченому пунктом 2.3.55 Положення, а розподіл справ здійснюється на засадах, передбачених п.2.3.56  Положення.

10.2.У разі настання вище перелічених обставин, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатись невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов'язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла, скарги щодо захисту прав людини в порядку ст. 206 КПК України, подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України в порядку ЦПК України тощо) проводиться головою суду між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу, з дотриманням принципу черговості надходження справ до суду, в алфавітному порядку прізвищ суддів. 

10.3. Не пізніше наступного робочого дня після усунення обставин, зазначених у підпункті 2.3.55 пункту 2.3 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, до автоматизованої системи вноситься передбачена Положенням інформація із зазначенням у хронологічному порядку номера та дати фактичного надходження кореспонденції до суду, а також інформація про її розподіл.

  1. Прикінцеві положення.

Дані Засади вводяться в дію на наступний день після їх затвердження.

 

«ЗАТВЕРДЖЕНО»

Рішенням зборів суддів

Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області № 3 від 18 липня 2023 року

Засади

 використання автоматизованої системи

документообігу Старокостянтинівського районного суду

Хмельницької області

 1. Загальні положення

 Засади використання автоматизованої системи документообігу у Старокостянтинівському районному суді Хмельницької області (далі Засади) розроблено та затверджено на виконання вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі Положення) і визначають порядок функціонування автоматизованої системи документообігу суду(далі АСДС). У разі внесення змін до Засад збори суддів Старокостянтинівського  районного суду Хмельницької області новим рішенням затверджують зміни до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду. Засади використання автоматизованої системи документообігу суду (зі змінами та доповненнями) вносяться до автоматизованої системи та оприлюднюються на веб-порталі судової влади України не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

Ці засади розроблено відповідно до положень Кодексу адміністративного судочинства України, Цивільного процесуального кодексу України,Кримінального процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги», «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про доступ до судових рішень», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», «Про захист персональних даних», Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30 зі змінами (далі Положення) та інших нормативно-правових актів.

 2. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду.

2.1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду, надання та позбавлення права доступу до неї в суді визначається на підставі наказу  керівника апарату суду.

 3. Особливості розподілу судових справи між суддями

             3.1. Судові справи підлягають автоматизованому розподілу  між суддями,  які мають на час розподілу справ повноваження для здійснення  процесуальних дій.

   3.2.  Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до АСДС, уповноваженими на підставі наказу керівника апарату особами, відповідальними за здійснення автоматизованого розподілу судових справ за правилами, встановленими Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, затверджену Радою суддів України та цими Засадами.

3.3. У разі невиходу судді на роботу з поважних причин, які будуть підтверджені документально, суддя зобов`язаний до 08.30.год. дня невиходу на роботу повідомити про це заступника керівника апарату суду.

Невиконання суддею правил, визначених абзацом 1 п. 3.3. Засад позбавляє його права посилатись на те, що справи і матеріали розподілені йому помилково та не є підставою для їх повторного розподілу.

3.4. Результат розподілу справ між суддями оформлюється в реєстрі судових справ і матеріалів, який формується автоматично за допомогою АСДС.

Реєстр розподілу справ і матеріалів в той же робочий день відповідальною особою формується на кожного суддю окремо.

Відповідальною особою справи передаються судді для розгляду під підпис у реєстрі.

            3.5. Якщо судова справа підлягає розгляду колегією суддів, визначення суддів, що  входять до складу колегії, проводиться автоматично в загальному порядку  згідно з вимогами підпункту 2.3.4 пункту 2.3 Положення. 

3.6. Визначення присяжних відбувається за правилами, встановленими Положенням.

3.7.  Встановити наступні коефіцієнти складності справ:

1) По кримінальних справах залежно від кількості підсудних, епізодів обвинувачення, статей КК України, за якими обвинувачується особа:

-  1,0 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа;

- 1,5 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа (особливо тяжкий злочин); один підсудний, декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

-  2,0 – декілька підсудних (до 5 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 10 включно), декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

- 2,5 – декілька підсудних (до 8 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 20 включно), декілька статей УУ України, за якими обвинувачується особа (понад 5);

- 3,0 – декілька підсудних (до 10 осіб), більше 20 епізодів обвинувачення, більше 8 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

- 5,0 – декілька підсудних (понад 10), більше 50 епізодів обвинувачення, більше 10 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

-  0,4 – оскарження дій слідчого та прокурора під час судового розслідування;

- 0,2 – всі інші клопотання , заяви, скарги під час досудового розслідування, по справах в порядку виконання судових рішень, про відновлення втраченого провадження;

2) По справах про адміністративні правопорушення   коефіцієнт – 0,2;

3) По цивільних, адміністративних справах:

- 0,2 – наказне провадження;

- 0,05 – розірвання шлюбу;

- 0,08 – стягнення аліментів;

- 0,8 – перерахунок, виплата, стягнення соціальних витрат, оскарження постанов про притягнення до адміністративної відповідальності;

- 0,9 – окреме провадження;

- 1,0 – решта категорій.

Коефіцієнт складності визначає особа, відповідальна за реєстрацію справ даних категорій.

Коефіцієнт участі судді в розгляді справ: головуючий суддя – 1,0; член колегії – 0.5.

4. Правила здійснення автоматизованого розподілу судових справ між суддями

 4.1. Автоматизований розподіл судових справ під час їх реєстрації здійснюється за правилами, встановленими Положенням.

         4.2.  Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.

          Дні, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, не враховуються при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.

4.3. Справи, що підлягають реєстрації або розгляду в неробочі та вихідні дні, розподіляються між суддями та слідчими суддями, які працюють у ці дні відповідно до графіку, затвердженого наказом голови суду або особи, яка виконує його обов`язки.

4.4. У випадку виявлення значної різниці завантаженості на суддів (колегію суддів) допускається тимчасове призупинення участі судді (колегії суддів) в автоматизованому розподілі справ на підставі заяви судді, після обо’язкового обговорення такої можливості на зборах суддів.

 5. Здійснення повторного автоматизованого розподілу справ.

    5.1. За вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) здійснюється повторний автоматизований розподіл судових справ у разі виявлення очевидних помилок в налаштуваннях автоматизованої системи діловодства суду при автоматизованому розподілі справ, що призвели до порушення порядку визначення судді (колегії суддів) для розгляду справи.

5.2. Винятково у разі, коли суддя (судді) у передбачених законом випадках (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову війському службу,звільнення з роботи тощо), не може продовжувати розгляд справи, невирішені судові справи передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки), що додається до матеріалів справи. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

5.3. У разі тривалої відсутності головуючого судді при колегіальному розгляд справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову війському службу,звільнення з роботи тощо), що може мати наслідком порушення строку розгляду судових справ, передбаченого відповідним процесуальним законом, голова суду скликає збори суддів для вирішення питання повторного автоматизованого розподілу. Судові справи в таких випадках передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) на виконання рішення зборів суддів. Примірник такого розпорядження додається до матеріалів справи.

5.4. У разі неможливості виконання суддею, який входить до складу колегії суддів, обов'язків судді  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову військову службу,звільнення з роботи тощо),  заміна відсутнього судді-члена колегії здійснюється автоматизованою системою на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду (або уповноваженої ним особи) на виконання службової записки судді-доповідача. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

5.5. У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) судді (головуючого судді або всього складу суду, якщо судова справа розглядається колегією суддів) повторний автоматизований розподіл справ або заміна судді здійснюється за розпорядженням керівника апарату суду на підставі ухваленого судового рішення про відвід судді або заяви про самовідвід, електронний примірник якої зберігається в автоматизованій системі в стані "Оригінал" та засвідчується ЕЦП особи, яка підписала цей документ.

5.6.  У разі перебування слідчого судді, який розглядав клопотання чи скарги по одному кримінальному провадженню, у відпустці, на лікарняному, у нарадчій кімнаті (понад добу), тощо, клопотання та скарги, що передані йому відповідно до підпункту 2.3.45 пункту 2.3 Положення, передаються  на підставі розпорядження керівника апарату суду для проведення повторного автоматизованого розподілу. Повторному авторозподілу підлягають також клопотання та скарги, що передані слідчому судді  відповідно до підпункту 2.3.45 Положення, якщо такі клопотання та скарги передані йому за три робочих дні до початку відпустки та за один робочий день до відрядження.

5.7. У разі надходження у вихідний або святковий день клопотання чи скарги по кримінальному провадженню, по якому раніше слідчим суддею вже здійснювався розгляд  клопотань або скарг, то такі клопотання чи скарги на підставі розпорядження керівника апарату суду передаються для проведення повторного автоматизованого розподілу з урахуванням графіку чергування слідчих суддів.

5.8. У разі перебування слідчого судді, який розглядав клопотання про дозвіл на затримання підозрюваного з метою його приводу, та у провадженні якого перебуває клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо цієї ж особи, у відпустці, на лікарняному, у нарадчій кімнаті (понад добу), відрядженні, тощо, то у випадку доставки затриманої особи до слідчого судді, який постановив ухвалу про дозвіл на затримання з метою приводу, клопотання про обрання запобіжного заходу такої особи передається на підставі розпорядження керівника апарату суду для повторного автоматизованого розподілу.

 6. Розподіл судових справ шляхом передачі раніше визначеному у судовій справі судді:

Судові справи, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанції після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи, передаються раніше визначеному в судові справі головуючому судді, ухвалу яких скасовано чи у провадженні яких перебувала або перебуває судова справа.

 6.1. Раніше визначеному в судовій справі головуючому судді передаються:

-  судові справи, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору;

- судові справи про перегляд заочного рішення;

- судові справи, за якими надійшли заяви (клопотання), пов'язані із виконанням судових рішень, передбачені статтями 368 - 373, 378 Цивільного процесуального кодексу України, статтями 259 - 264, 267 (крім частини дев'ятої статті 267) Кодексу адміністративного судочинства України, розділом 8 Кримінального процесуального кодексу України, статтею 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

- клопотання про вирішення питання, пов'язаного з виконанням вироку, у судових справах, які розглянуті даним судом;

- матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України, а у разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді розподіляється на загальних підставах;

- судові справи про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила декілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день;

- зустрічні позови та позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження, що надійшли до суду;

- заяви про скасування заходів реагування, застосованих у межах відповідної судової справи;

- заяви про відновлення втраченого судового провадження;

- заяви про забезпечення позову, доказів у судовій справі у якій відкрито провадження .

6.2. У  разі відсутності визначеного в судовій справі головуючого судді у випадках передбачених пунктом 6.1. Засад, такі судові справи та матеріали підлягають повторному автоматизованому розподілу, крім :

- заяв, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового рішення, роз’яснення судового рішення;

- зустрічних позовів та позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження;

- заяв про відновлення втраченого судового провадження;

- заяв про забезпечення позову, доказів у судовій справі, у якій відкрито провадження» ;

6.3. Справи про адміністративні правопорушення, що надійшли до суду після дооформлення, передаються на розгляд судді, який їх направляв на дооформлення. У разі відсутності судді (відпустка, хвороба тощо) розподіл таких справ відбувається на загальних підставах».

 

7. Розгляд справ і матеріалів відносно неповнолітніх

7.1. Кримінальні провадження або кримінальні справи, де злочини скоєні неповнолітніми, розглядають судді, які уповноважені зборами суддів на здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх на строк не більше трьох років  - Андрощук Є.М., Завадська О.П., Цішковський В.А.

8. Розгляд справ і матеріалів слідчим суддею

8.1. Слідчі судді, які здійснюють повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів у кримінальному провадженні в порядку, передбаченому процесуальним законом, обираються зборами суддів строком на 3 роки – Андрощук Є.М., Бондарчук Л.А., Завадська О.П., Цішковський В.А., Сагайдак І.М., Кутасевич О.Г., Луговий О.М.

 9. Особливості розподілу справ у разі виконання суддею інших повноважень, не пов`язаних із здійсненням правосуддя

9.1. При вирішенні питання про передачу справ на розгляд суддям, які займають адміністративні посади, з метою забезпечення умов для виконання ними як обов’язків за займаною посадою, так і обов’язків судді, встановити такі відсотки участі судді у розгляді справ: для голови суду – 75 %; особі, яка тимчасово виконує обов’язки голови суду на період перебування його у відпустці, а також на лікарняному, тривалість якого становить понад два тижні – 100 %.

9.2. Введення зменшуючого коефіцієнта допускається виключно рішенням зборів суддів.

10. Автоматизований розподіл судових справ між суддями після відновлення роботи автоматизованої системи.

 10.1. В разі знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів такі випадки фіксуються відповідними актами в порядку, передбаченому пунктом 2.3.55 Положення, а розподіл справ здійснюється на засадах, передбачених п.2.3.56  Положення.

10.2.У разі настання вище перелічених обставин, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатись невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов'язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла, скарги щодо захисту прав людини в порядку ст. 206 КПК України, подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України в порядку ЦПК України тощо) проводиться головою суду між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу, з дотриманням принципу черговості надходження справ до суду, в алфавітному порядку прізвищ суддів. 

10.3. Не пізніше наступного робочого дня після усунення обставин, зазначених у підпункті 2.3.55 пункту 2.3 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, до автоматизованої системи вноситься передбачена Положенням інформація із зазначенням у хронологічному порядку номера та дати фактичного надходження кореспонденції до суду, а також інформація про її розподіл.

11. Прикінцеві положення.

Дані Засади вводяться в дію на наступний день після їх затвердження.

 

 

«ЗАТВЕРДЖЕНО»

Рішенням зборів суддів

Старокостянтинівського районного

суду Хмельницької області

№ 1 від 12 січня 2021 року

Засади

 використання автоматизованої системи

документообігу Старокостянтинівського районного суду

Хмельницької області

  1. Загальні положення

 Засади використання автоматизованої системи документообігу у Старокостянтинівському районному суді Хмельницької області (далі Засади) розроблено та затверджено на виконання вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі Положення) і визначають порядок функціонування автоматизованої системи документообігу суду(далі АСДС). У разі внесення змін до Засад збори суддів Старокостянтинівського  районного суду Хмельницької області новим рішенням затверджують зміни до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду. Засади використання автоматизованої системи документообігу суду (зі змінами та доповненнями) вносяться до автоматизованої системи та оприлюднюються на веб-порталі судової влади України не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

Ці засади розроблено відповідно до положень Кодексу адміністративного судочинства України, Цивільного процесуального кодексу України,Кримінального процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронний цифровий підпис», «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про доступ до судових рішень», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», «Про захист персональних даних», Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30 зі змінами (далі Положення) та інших нормативно-правових актів.

  1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду.

2.1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду, надання та позбавлення права доступу до неї в суді визначається на підставі наказу  керівника апарату суду.

  1. Особливості розподілу судових справи між суддями

             3.1. Судові справи підлягають автоматизованому розподілу  між суддями,  які мають на час розподілу справ повноваження для здійснення  процесуальних дій.

   3.2.  Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до АСДС, уповноваженими на підставі наказу керівника апарату особами, відповідальними за здійснення автоматизованого розподілу судових справ за правилами, встановленими Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, затверджену Радою суддів України та цими Засадами.

3.3. У разі невиходу судді на роботу з поважних причин, які будуть підтверджені документально, суддя зобов`язаний до 08.30.год. дня невиходу на роботу повідомити про це заступника керівника апарату суду.

Невиконання суддею правил, визначених абзацом 1 п. 3.3. Засад позбавляє його права посилатись на те, що справи і матеріали розподілені йому помилково та не є підставою для їх повторного розподілу.

 

3.4. Результат розподілу справ між суддями оформлюється в реєстрі судових справ і матеріалів, який формується автоматично за допомогою АСДС.

Реєстр розподілу справ і матеріалів в той же робочий день відповідальною особою формується на кожного суддю окремо.

Відповідальною особою справи передаються судді для розгляду під підпис у реєстрі.

            3.5. Якщо судова справа підлягає розгляду колегією суддів, визначення суддів, що  входять до складу колегії, проводиться автоматично в загальному порядку  згідно з вимогами підпункту 2.3.4 пункту 2.3 Положення. 

3.6. Визначення присяжних відбувається за правилами, встановленими Положенням.

3.7.  Встановити наступні коефіцієнти складності справ:

1) По кримінальних справах залежно від кількості підсудних, епізодів обвинувачення, статей КК України, за якими обвинувачується особа:

-  1,0 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа;

- 1,5 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа (особливо тяжкий злочин); один підсудний, декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

-  2,0 – декілька підсудних (до 5 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 10 включно), декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

- 2,5 – декілька підсудних (до 8 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 20 включно), декілька статей УУ України, за якими обвинувачується особа (понад 5);

- 3,0 – декілька підсудних (до 10 осіб), більше 20 епізодів обвинувачення, більше 8 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

- 5,0 – декілька підсудних (понад 10), більше 50 епізодів обвинувачення, більше 10 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

-  0,4 – оскарження дій слідчого та прокурора під час судового розслідування;

- 0,2 – всі інші клопотання , заяви, скарги під час досудового розслідування, по справах в порядку виконання судових рішень, про відновлення втраченого провадження;

2) По справах про адміністративні правопорушення   коефіцієнт – 0,2;

3) По цивільних, адміністративних справах:

- 0,2 – наказне провадження;

- 0,05 – розірвання шлюбу;

- 0,08 – стягнення аліментів;

- 0,8 – перерахунок, виплата, стягнення соціальних витрат, оскарження постанов про притягнення до адміністративної відповідальності;

- 0,9 – окреме провадження;

- 1,0 – решта категорій.

Коефіцієнт складності визначає особа, відповідальна за реєстрацію справ даних категорій.

Коефіцієнт участі судді в розгляді справ: головуючий суддя – 1,0; член колегії – 0.5.

 

  1. Правила здійснення автоматизованого розподілу судових справ між суддями

 4.1. Автоматизований розподіл судових справ під час їх реєстрації здійснюється за правилами, встановленими Положенням.

Заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами в цивільному судочинстві передаються для розгляду судді, який визначається у порядку, встановленому ч.3 ст. 11-1 Цивільного процесуального кодексу України. 

         4.2.  Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.

          Дні, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, не враховуються при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.

4.3. Справи, що підлягають реєстрації або розгляду в неробочі та вихідні дні, розподіляються між суддями та слідчими суддями, які працюють у ці дні відповідно до графіку, затвердженого наказом голови суду або особи, яка виконує його обов`язки.

4.4. У випадку виявлення значної різниці завантаженості на суддів (колегію суддів) допускається тимчасове призупинення участі судді (колегії суддів) в автоматизованому розподілі справ на підставі заяви судді, після обо’язкового обговорення такої можливості на зборах суддів.

  1. Здійснення повторного автоматизованого розподілу справ.

    5.1. За вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) здійснюється повторний автоматизований розподіл судових справ у разі виявлення очевидних помилок в налаштуваннях автоматизованої системи діловодства суду при автоматизованому розподілі справ, що призвели до порушення порядку визначення судді (колегії суддів) для розгляду справи.

5.2. Винятково у разі, коли суддя (судді) у передбачених законом випадках (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову війському службу,звільнення з роботи тощо), не може продовжувати розгляд справи, невирішені судові справи передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки), що додається до матеріалів справи. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

5.3. У разі тривалої відсутності головуючого судді при колегіальному розгляд справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову війському службу,звільнення з роботи тощо), що може мати наслідком порушення строку розгляду судових справ, передбаченого відповідним процесуальним законом, голова суду скликає збори суддів для вирішення питання повторного автоматизованого розподілу. Судові справи в таких випадках передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) на виконання рішення зборів суддів. Примірник такого розпорядження додається до матеріалів справи.

5.4. У разі неможливості виконання суддею, який входить до складу колегії суддів, обов'язків судді  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову військову службу,звільнення з роботи тощо),  заміна відсутнього судді-члена колегії здійснюється автоматизованою системою на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду (або уповноваженої ним особи) на виконання службової записки судді-доповідача. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

5.5. У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) судді (головуючого судді або всього складу суду, якщо судова справа розглядається колегією суддів) повторний автоматизований розподіл справ або заміна судді здійснюється за розпорядженням керівника апарату суду на підставі ухваленого судового рішення про відвід судді або заяви про самовідвід, електронний примірник якої зберігається в автоматизованій системі в стані "Оригінал" та засвідчується ЕЦП особи, яка підписала цей документ.

5.6.  У разі перебування слідчого судді, який розглядав клопотання чи скарги по одному кримінальному провадженню, у відпустці, на лікарняному, у нарадчій кімнаті (понад добу), тощо, клопотання та скарги, що передані йому відповідно до підпункту 2.3.45 пункту 2.3 Положення, передаються  на підставі розпорядження керівника апарату суду для проведення повторного автоматизованого розподілу. Повторному авторозподілу підлягають також клопотання та скарги, що передані слідчому судді  відповідно до підпункту 2.3.45 Положення, якщо такі клопотання та скарги передані йому за три робочих дні до початку відпустки та за один робочий день до відрядження.

  1. Розподіл судових справ шляхом передачі раніше визначеному у судовій справі судді:

Судові справи, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанції після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи, передаються раніше визначеному в судові справі головуючому судді, ухвалу яких скасовано чи у провадженні яких перебувала або перебуває судова справа.

 6.1. Раніше визначеному в судовій справі головуючому судді передаються:

-  судові справи, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору;

- судові справи про перегляд заочного рішення;

- судові справи, за якими надійшли заяви (клопотання), пов'язані із виконанням судових рішень, передбачені статтями 368 - 373, 378 Цивільного процесуального кодексу України, статтями 259 - 264, 267 (крім частини дев'ятої статті 267) Кодексу адміністративного судочинства України, розділом 8 Кримінального процесуального кодексу України, статтею 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

- клопотання про вирішення питання, пов'язаного з виконанням вироку, у судових справах, які розглянуті даним судом;

- матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України, а у разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді розподіляється на загальних підставах;

- судові справи про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила декілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день;

- зустрічні позови та позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження, що надійшли до суду;

- заяви про скасування заходів реагування, застосованих у межах відповідної судової справи;

- заяви про відновлення втраченого судового провадження;

- заяви про забезпечення позову, доказів у судовій справі у якій відкрито провадження .

6.2. У  разі відсутності визначеного в судовій справі головуючого судді у випадках передбачених пунктом 6.1. Засад, такі судові справи та матеріали підлягають повторному автоматизованому розподілу, крім :

- заяв, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового рішення, роз’яснення судового рішення;

- зустрічних позовів та позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження;

- заяв про відновлення втраченого судового провадження;

- заяв про забезпечення позову, доказів у судовій справі, у якій відкрито провадження» ;

6.3. Справи про адміністративні правопорушення, що надійшли до суду після до оформлення, передаються на розгляд судді, який їх направляв на до оформлення. У разі відсутності судді (відпустка, хвороба тощо) розподіл таких справ відбувається на загальних підставах».

6.4. У випадку надходження за підсудністю кількох клопотань чи скарг по одному кримінальному провадженню, розподіл першого клопотання чи скарги здійснюється автоматично, а наступні клопотання чи скарги по цьому ж кримінальному провадженню передаються вже визначеному у попередній справі слідчому судді, застосовуючи неавтоматичний розподіл справи.

  1. Розгляд справ і матеріалів відносно неповнолітніх

7.1. Кримінальні провадження або кримінальні справи, де злочини скоєні неповнолітніми, розглядають судді, які уповноважені зборами суддів на здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх на строк не більше трьох років  - Андрощук Є.М., Завадська О.П., Цішковський В.А.

  1. Розгляд справ і матеріалів слідчим суддею

8.1. Слідчі судді, які здійснюють повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів у кримінальному провадженні в порядку, передбаченому процесуальним законом, обираються зборами суддів строком на 3 роки – Андрощук Є.М., Бондарчук Л.А., Завадська О.П., Цішковський В.А., Сагайдак І.М., Кутасевич О.Г., Луговий О.М.

  1. Особливості розподілу справ у разі виконання суддею інших повноважень, не пов`язаних із здійсненням правосуддя

9.1. При вирішенні питання про передачу справ на розгляд суддям, які займають адміністративні посади, з метою забезпечення умов для виконання ними як обов’язків за займаною посадою, так і обов’язків судді, встановити такі відсотки участі судді у розгляді справ: для голови суду – 75 %; особі, яка тимчасово виконує обов’язки голови суду на період перебування його у відпустці, а також на лікарняному, тривалість якого становить понад два тижні – 100 %.

9.2. Введення зменшуючого коефіцієнта допускається виключно рішенням зборів суддів.

  1. Автоматизований розподіл судових справ між суддями після відновлення роботи автоматизованої системи.

 10.1. В разі знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів такі випадки фіксуються відповідними актами в порядку, передбаченому пунктом 2.3.55 Положення, а розподіл справ здійснюється на засадах, передбачених п.2.3.56  Положення.

10.2.У разі настання вище перелічених обставин, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатись невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов'язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла, скарги щодо захисту прав людини в порядку ст. 206 КПК України, подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України в порядку ЦПК України тощо) проводиться головою суду між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу, з дотриманням принципу черговості надходження справ до суду, в алфавітному порядку прізвищ суддів. 

  1. Прикінцеві положення.

Дані Засади вводяться в дію на наступний день після їх затвердження.

 

                                             

 

«ЗАТВЕРДЖЕНО»

                                                                              Рішенням зборів суддів

Старокостянтинівського районного

                                                                              суду Хмельницької області

                                                                              № 3 від 18 вересня 2020 року

Засади

 використання автоматизованої системи

документообігу Старокостянтинівського районного суду

Хмельницької області

  1. Загальні положення

 Засади використання автоматизованої системи документообігу у Старокостянтинівському районному суді Хмельницької області (далі Засади) розроблено та затверджено на виконання вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі Положення) і визначають порядок функціонування автоматизованої системи документообігу суду(далі АСДС). У разі внесення змін до Засад збори суддів Старокостянтинівського  районного суду Хмельницької області новим рішенням затверджують зміни до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду. Засади використання автоматизованої системи документообігу суду (зі змінами та доповненнями) вносяться до автоматизованої системи та оприлюднюються на веб-порталі судової влади України не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

Ці засади розроблено відповідно до положень Кодексу адміністративного судочинства України, Цивільного процесуального кодексу України,Кримінального процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронний цифровий підпис», «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про доступ до судових рішень», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», «Про захист персональних даних», Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30 зі змінами (далі Положення) та інших нормативно-правових актів.

  1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду.

2.1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду, надання та позбавлення права доступу до неї в суді визначається на підставі наказу  керівника апарату суду.

  1. Особливості розподілу судових справи між суддями

             3.1. Судові справи підлягають автоматизованому розподілу  між суддями,  які мають на час розподілу справ повноваження для здійснення  процесуальних дій.

   3.2.  Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до АСДС, уповноваженими на підставі наказу керівника апарату особами, відповідальними за здійснення автоматизованого розподілу судових справ за правилами, встановленими Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, затверджену Радою суддів України та цими Засадами.

3.3. У разі невиходу судді на роботу з поважних причин, які будуть підтверджені документально, суддя зобов`язаний до 08.30.год. дня невиходу на роботу повідомити про це заступника керівника апарату суду.

Невиконання суддею правил, визначених абзацом 1 п. 3.3. Засад позбавляє його права посилатись на те, що справи і матеріали розподілені йому помилково та не є підставою для їх повторного розподілу.

 

3.4. Результат розподілу справ між суддями оформлюється в реєстрі судових справ і матеріалів, який формується автоматично за допомогою АСДС.

Реєстр розподілу справ і матеріалів в той же робочий день відповідальною особою формується на кожного суддю окремо.

Відповідальною особою справи передаються судді для розгляду під підпис у реєстрі.

            3.5. Якщо судова справа підлягає розгляду колегією суддів, визначення суддів, що  входять до складу колегії, проводиться автоматично в загальному порядку  згідно з вимогами підпункту 2.3.4 пункту 2.3 Положення. 

3.6. Визначення присяжних та народних засідателів відбувається за правилами, встановленими Положенням.

3.7.  Встановити наступні коефіцієнти складності справ:

1) По кримінальних справах залежно від кількості підсудних, епізодів обвинувачення, статей КК України, за якими обвинувачується особа:

-  1,0 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа;

- 1,5 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа (особливо тяжкий злочин); один підсудний, декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

-  2,0 – декілька підсудних (до 5 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 10 включно), декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

- 2,5 – декілька підсудних (до 8 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 20 включно), декілька статей УУ України, за якими обвинувачується особа (понад 5);

- 3,0 – декілька підсудних (до 10 осіб), більше 20 епізодів обвинувачення, більше 8 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

- 5,0 – декілька підсудних (понад 10), більше 50 епізодів обвинувачення, більше 10 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

-  0,4 – оскарження дій слідчого та прокурора під час судового розслідування;

- 0,2 – всі інші клопотання , заяви, скарги під час досудового розслідування, по справах в порядку виконання судових рішень, про відновлення втраченого провадження;

2) По справах про адміністративні правопорушення   коефіцієнт – 0,2;

3) По цивільних, адміністративних справах:

- 0,2 – наказне провадження;

- 0,05 – розірвання шлюбу;

- 0,08 – стягнення аліментів;

- 0,8 – перерахунок, виплата, стягнення соціальних витрат, оскарження постанов про притягнення до адміністративної відповідальності;

- 0,9 – окреме провадження;

- 1,0 – решта категорій.

Коефіцієнт складності визначає особа, відповідальна за реєстрацію справ даних категорій.

Коефіцієнт участі судді в розгляді справ: головуючий суддя – 1,0; член колегії – 0.5.

 

  1. Правила здійснення автоматизованого розподілу судових справ між суддями

 4.1. Автоматизований розподіл судових справ під час їх реєстрації здійснюється за правилами, встановленими Положенням.

Заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами в цивільному судочинстві передаються для розгляду судді, який визначається у порядку, встановленому ч.3 ст. 11-1 Цивільного процесуального кодексу України. 

                 4.2.  Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

 -        за два місяці до закінчення повноважень судді;

 -      за чотирнадцять календарних днів до початку щорічної основної відпустки, якщо її тривалість становить не менше двадцяти п’яти  календарних днів;

  -     за три робочих дні до початку щорічної основної відпустки, якщо її тривалість становить менше двадцяти п’яти календарних днів;

   -     у період відпустки судді;

  -    за один робочий день до відрядження (за три робочі дні – якщо тривалість відрядження становить більше семи календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні;

   -    під час тимчасової непрацездатності судді;

   -   за один робочий день до направлення судді на навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

    -   у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

   -  у разі призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України – з моменту прийняття рішення про призначення;

   -   в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.  

          Дні, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, не враховуються при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.

4.3. Справи, що підлягають реєстрації або розгляду в неробочі та вихідні дні, розподіляються між суддями та слідчими суддями, які працюють у ці дні відповідно до графіку, затвердженого наказом голови суду або особи, яка виконує його обов`язки.

4.4. У випадку виявлення значної різниці завантаженості на суддів (колегію суддів) допускається тимчасове призупинення участі судді (колегії суддів) в автоматизованому розподілі справ на підставі заяви судді, після обо’язкового обговорення такої можливості на зборах суддів.

  1. Здійснення повторного автоматизованого розподілу справ.

    5.1. За вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) здійснюється повторний автоматизований розподіл судових справ у разі виявлення очевидних помилок в налаштуваннях автоматизованої системи діловодства суду при автоматизованому розподілі справ, що призвели до порушення порядку визначення судді (колегії суддів) для розгляду справи.

5.2. Винятково у разі, коли суддя (судді) у передбачених законом випадках (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову війському службу,звільнення з роботи тощо), не може продовжувати розгляд справи, невирішені судові справи передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки), що додається до матеріалів справи. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

5.3. У разі тривалої відсутності головуючого судді при колегіальному розгляд справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову війському службу,звільнення з роботи тощо), що може мати наслідком порушення строку розгляду судових справ, передбаченого відповідним процесуальним законом, голова суду скликає збори суддів для вирішення питання повторного автоматизованого розподілу. Судові справи в таких випадках передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) на виконання рішення зборів суддів. Примірник такого розпорядження додається до матеріалів справи.

5.4. У разі неможливості виконання суддею, який входить до складу колегії суддів, обов'язків судді  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову військову службу,звільнення з роботи тощо),  заміна відсутнього судді-члена колегії здійснюється автоматизованою системою на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду (або уповноваженої ним особи) на виконання службової записки судді-доповідача. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

5.5. У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) судді (головуючого судді або всього складу суду, якщо судова справа розглядається колегією суддів) повторний автоматизований розподіл справ або заміна судді здійснюється за розпорядженням керівника апарату суду на підставі ухваленого судового рішення про відвід судді або заяви про самовідвід, електронний примірник якої зберігається в автоматизованій системі в стані "Оригінал" та засвідчується ЕЦП особи, яка підписала цей документ.

5.6.  У разі перебування слідчого судді, який розглядав клопотання чи скарги по одному кримінальному провадженню, у відпустці, на лікарняному тощо, клопотання та скарги, що передані йому відповідно до підпункту 2.3.45 пункту 2.3 Положення, передаються  на підставі розпорядження керівника апарату суду для проведення повторного автоматизованого розподілу. Повторному авторозподілу підлягають також клопотання та скарги, що передані слідчому судді  відповідно до підпункту 2.3.45 Положення, якщо такі клопотання та скарги передані йому за три робочих дні до початку відпустки та за один робочий день до відрядження.

  1. Розподіл судових справ шляхом передачі раніше визначеному у судовій справі судді:

Судові справи, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанції після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи, передаються раніше визначеному в судові справі головуючому судді, ухвалу яких скасовано чи у провадженні яких перебувала або перебуває судова справа.

 6.1. Раніше визначеному в судовій справі головуючому судді передаються:

-  судові справи, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору;

- судові справи про перегляд заочного рішення;

- судові справи, за якими надійшли заяви (клопотання), пов'язані із виконанням судових рішень, передбачені статтями 368 - 373, 378 Цивільного процесуального кодексу України, статтями 259 - 264, 267 (крім частини дев'ятої статті 267) Кодексу адміністративного судочинства України, розділом 8 Кримінального процесуального кодексу України, статтею 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

- клопотання про вирішення питання, пов'язаного з виконанням вироку, у судових справах, які розглянуті даним судом;

- матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України, а у разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді розподіляється на загальних підставах;

- судові справи про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила декілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день;

- зустрічні позови та позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження, що надійшли до суду;

- заяви про скасування заходів реагування, застосованих у межах відповідної судової справи;

- заяви про відновлення втраченого судового провадження;

- заяви про забезпечення позову, доказів у судовій справі у якій відкрито провадження .

6.2. У  разі відсутності визначеного в судовій справі головуючого судді у випадках передбачених пунктом 6.1. Засад, такі судові справи та матеріали підлягають повторному автоматизованому розподілу, крім :

- заяв, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового рішення, роз’яснення судового рішення;

- зустрічних позовів та позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження;

- заяв про відновлення втраченого судового провадження;

- заяв про забезпечення позову, доказів у судовій справі, у якій відкрито провадження» ;

6.3. Справи про адміністративні правопорушення, що надійшли до суду після до оформлення, передаються на розгляд судді, який їх направляв на до оформлення. У разі відсутності судді (відпустка, хвороба тощо) розподіл таких справ відбувається на загальних підставах».

6.4. У випадку надходження за підсудністю кількох клопотань чи скарг по одному кримінальному провадженню, розподіл першого клопотання чи скарги здійснюється автоматично, а наступні клопотання чи скарги по цьому ж кримінальному провадженню передаються вже визначеному у попередній справі слідчому судді, застосовуючи неавтоматичний розподіл справи.

 

 

  1. Розгляд справ і матеріалів відносно неповнолітніх

7.1. Кримінальні провадження або кримінальні справи, де злочини скоєні неповнолітніми, розглядають судді, які уповноважені зборами суддів на здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх на строк не більше трьох років  - Андрощук Є.М., Завадська О.П., Цішковський В.А.

  1. Розгляд справ і матеріалів слідчим суддею

8.1. Слідчі судді, які здійснюють повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів у кримінальному провадженні в порядку, передбаченому процесуальним законом, обираються зборами суддів строком на 3 роки – Андрощук Є.М., Бондарчук Л.А., Завадська О.П., Цішковський В.А., Сагайдак І.М., Кутасевич О.Г.

  1. Особливості розподілу справ у разі виконання суддею інших повноважень, не пов`язаних із здійсненням правосуддя

9.1. При вирішенні питання про передачу справ на розгляд суддям, які займають адміністративні посади, з метою забезпечення умов для виконання ними як обов’язків за займаною посадою, так і обов’язків судді, встановити такі відсотки участі судді у розгляді справ: для голови суду – 75 %; особі, яка тимчасово виконує обов’язки голови суду на період перебування його у відпустці, а також на лікарняному, тривалість якого становить понад два тижні – 100 %.

9.2. Введення зменшуючого коефіцієнта допускається виключно рішенням зборів суддів.

  1. Автоматизований розподіл судових справ між суддями після відновлення роботи автоматизованої системи.

 10.1. В разі знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів такі випадки фіксуються відповідними актами в порядку, передбаченому пунктом 2.3.55 Положення, а розподіл справ здійснюється на засадах, передбачених п.2.3.56  Положення.

10.2.У разі настання вище перелічених обставин, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатись невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов'язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла, скарги щодо захисту прав людини в порядку ст. 206 КПК України, подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України в порядку ЦПК України тощо) проводиться головою суду між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу, з дотриманням принципу черговості надходження справ до суду, в алфавітному порядку прізвищ суддів. 

  1. Прикінцеві положення.

Дані Засади вводяться в дію на наступний день після їх затвердження.

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                             

                                                                                                             

                                                                                                                                                                                                                                                           «ЗАТВЕРДЖЕНО»

                                                                                                                                                                                                                                                           Рішенням зборів суддів

                                                                                                                                                                                                                                                            Старокостянтинівського районного

                                                                                                                                                                                                                                                            суду Хмельницької області

                                                                                                                                                                                                                                                            № 9 від 19 листопада 2018 року

Засади

 використання автоматизованої системи

документообігу Старокостянтинівського районного суду

Хмельницької області

 

  1. Загальні положення

 Засади використання автоматизованої системи документообігу у Старокостянтинівському районному суді Хмельницької області (далі Засади) розроблено та затверджено на виконання вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі Положення) і визначають порядок функціонування автоматизованої системи документообігу суду(далі АСДС). У разі внесення змін до Засад збори суддів Старокостянтинівського  районного суду Хмельницької області новим рішенням затверджують зміни до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду. Засади використання автоматизованої системи документообігу суду (зі змінами та доповненнями) вносяться до автоматизованої системи та оприлюднюються на веб-порталі судової влади України не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

Ці засади розроблено відповідно до положень Кодексу адміністративного судочинства України, Цивільного процесуального кодексу України,Кримінального процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронний цифровий підпис», «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про доступ до судових рішень», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», «Про захист персональних даних», Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30 зі змінами (далі Положення) та інших нормативно-правових актів.

 

  1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду.

2.1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду, надання та позбавлення права доступу до неї в суді визначається на підставі наказу  керівника апарату суду.

 

  1. Особливості розподілу судових справи між суддями

             3.1. Судові справи підлягають автоматизованому розподілу  між суддями,  які мають на час розподілу справ повноваження для здійснення  процесуальних дій.

   3.2.  Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до АСДС, уповноваженими на підставі наказу керівника апарату особами, відповідальними за здійснення автоматизованого розподілу судових справ за правилами, встановленими Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, затверджену Радою суддів України та цими Засадами.

3.3. У разі невиходу судді на роботу з поважних причин, які будуть підтверджені документально, суддя зобов`язаний до 08.30.год. дня невиходу на роботу повідомити про це заступника керівника апарату суду.

Невиконання суддею правил, визначених абзацом 1 п. 3.3. Засад позбавляє його права посилатись на те, що справи і матеріали розподілені йому помилково та не є підставою для їх повторного розподілу.

 

3.4. Результат розподілу справ між суддями оформлюється в реєстрі судових справ і матеріалів, який формується автоматично за допомогою АСДС.

Реєстр розподілу справ і матеріалів в той же робочий день відповідальною особою формується на кожного суддю окремо.

Відповідальною особою справи передаються судді для розгляду під підпис у реєстрі.

            3.5. Якщо судова справа підлягає розгляду колегією суддів, визначення суддів, що  входять до складу колегії, проводиться автоматично в загальному порядку  згідно з вимогами підпункту 2.3.4 пункту 2.3 Положення. 

3.6. Визначення присяжних та народних засідателів відбувається за правилами, встановленими Положенням.

3.7.  Встановити наступні коефіцієнти складності справ:

1) По кримінальних справах залежно від кількості підсудних, епізодів обвинувачення, статей КК України, за якими обвинувачується особа:

-  1,0 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа;

- 1,5 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа (особливо тяжкий злочин); один підсудний, декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

-  2,0 – декілька підсудних (до 5 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 10 включно), декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

- 2,5 – декілька підсудних (до 8 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 20 включно), декілька статей УУ України, за якими обвинувачується особа (понад 5);

- 3,0 – декілька підсудних (до 10 осіб), більше 20 епізодів обвинувачення, більше 8 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

- 5,0 – декілька підсудних (понад 10), більше 50 епізодів обвинувачення, більше 10 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

-  0,4 – оскарження дій слідчого та прокурора під час судового розслідування;

- 0,2 – всі інші клопотання , заяви, скарги під час досудового розслідування, по справах в порядку виконання судових рішень, про відновлення втраченого провадження;

2) По справах про адміністративні правопорушення   коефіцієнт – 0,2;

3) По цивільних, адміністративних справах:

- 0,2 – наказне провадження;

- 0,05 – розірвання шлюбу;

- 0,08 – стягнення аліментів;

- 0,8 – перерахунок, виплата, стягнення соціальних витрат, оскарження постанов про притягнення до адміністративної відповідальності;

- 0,9 – окреме провадження;

- 1,0 – решта категорій.

Коефіцієнт складності визначає особа, відповідальна за реєстрацію справ даних категорій.

Коефіцієнт участі судді в розгляді справ: головуючий суддя – 1,0; член колегії – 0.5.

 

  1. Правила здійснення автоматизованого розподілу судових справ між суддями

 4.1. Автоматизований розподіл судових справ під час їх реєстрації здійснюється за правилами, встановленими Положенням.

Заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами в цивільному судочинстві передаються для розгляду судді, який визначається у порядку, встановленому ч.3 ст. 11-1 Цивільного процесуального кодексу України. 

                 4.2.  Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

 -        за два місяці до закінчення повноважень судді;

 -      за чотирнадцять календарних днів до початку щорічної основної відпустки, якщо її тривалість становить не менше двадцяти п’яти  календарних днів;

  -     за три робочих дні до початку щорічної основної відпустки, якщо її тривалість становить менше двадцяти п’яти календарних днів;

   -     у період відпустки судді;

  -    за один робочий день до відрядження (за три робочі дні – якщо тривалість відрядження становить більше семи календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні;

   -    під час тимчасової непрацездатності судді;

   -   за один робочий день до направлення судді на навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

    -   у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

   -  у разі призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України – з моменту прийняття рішення про призначення;

   -   в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.  

          Дні, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, не враховуються при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.

4.3. Справи, що підлягають реєстрації або розгляду в неробочі та вихідні дні, розподіляються між суддями та слідчими суддями, які працюють у ці дні відповідно до графіку, затвердженого наказом голови суду або особи, яка виконує його обов`язки.

4.4. У випадку виявлення значної різниці завантаженості на суддів (колегію суддів) допускається тимчасове призупинення участі судді (колегії суддів) в автоматизованому розподілі справ на підставі заяви судді, після обо’язкового обговорення такої можливості на зборах суддів.

  1. Здійснення повторного автоматизованого розподілу справ.

    5.1. За вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) здійснюється повторний автоматизований розподіл судових справ у разі виявлення очевидних помилок в налаштуваннях автоматизованої системи діловодства суду при автоматизованому розподілі справ, що призвели до порушення порядку визначення судді (колегії суддів) для розгляду справи.

5.2. Винятково у разі, коли суддя (судді) у передбачених законом випадках (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову війському службу,звільнення з роботи тощо), не може продовжувати розгляд справи, невирішені судові справи передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки), що додається до матеріалів справи. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

5.3. У разі тривалої відсутності головуючого судді при колегіальному розгляд справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову війському службу,звільнення з роботи тощо), що може мати наслідком порушення строку розгляду судових справ, передбаченого відповідним процесуальним законом, голова суду скликає збори суддів для вирішення питання повторного автоматизованого розподілу. Судові справи в таких випадках передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) на виконання рішення зборів суддів. Примірник такого розпорядження додається до матеріалів справи.

5.4. У разі неможливості виконання суддею, який входить до складу колегії суддів, обов'язків судді  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову військову службу,звільнення з роботи тощо),  заміна відсутнього судді-члена колегії здійснюється автоматизованою системою на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду (або уповноваженої ним особи) на виконання службової записки судді-доповідача. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

5.5. У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) судді (головуючого судді або всього складу суду, якщо судова справа розглядається колегією суддів) повторний автоматизований розподіл справ або заміна судді здійснюється за розпорядженням керівника апарату суду на підставі ухваленого судового рішення про відвід судді або заяви про самовідвід, електронний примірник якої зберігається в автоматизованій системі в стані "Оригінал" та засвідчується ЕЦП особи, яка підписала цей документ.

5.6.  У разі перебування слідчого судді, який розглядав клопотання чи скарги по одному кримінальному провадженню, у відпустці, на лікарняному тощо, клопотання та скарги, що передані йому відповідно до підпункту 2.3.45 пункту 2.3 Положення, передаються  на підставі розпорядження керівника апарату суду для проведення повторного автоматизованого розподілу. Повторному авторозподілу підлягають також клопотання та скарги, що передані слідчому судді  відповідно до підпункту 2.3.45 Положення, якщо такі клопотання та скарги передані йому за три робочих дні до початку відпустки та за один робочий день до відрядження.

  1. Розподіл судових справ шляхом передачі раніше визначеному у судовій справі судді:

Судові справи, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанції після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи, передаються раніше визначеному в судові справі головуючому судді, ухвалу яких скасовано чи у провадженні яких перебувала або перебуває судова справа.

 6.1. Раніше визначеному в судовій справі головуючому судді передаються:

-  судові справи, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору;

- судові справи про перегляд заочного рішення;

- судові справи, за якими надійшли заяви (клопотання), пов'язані із виконанням судових рішень, передбачені статтями 368 - 373, 378 Цивільного процесуального кодексу України, статтями 259 - 264, 267 (крім частини дев'ятої статті 267) Кодексу адміністративного судочинства України, розділом 8 Кримінального процесуального кодексу України, статтею 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

- клопотання про вирішення питання, пов'язаного з виконанням вироку, у судових справах, які розглянуті даним судом;

- матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України, а у разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді розподіляється на загальних підставах;

- судові справи про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила декілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день;

- зустрічні позови та позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження, що надійшли до суду;

- заяви про скасування заходів реагування, застосованих у межах відповідної судової справи;

- заяви про відновлення втраченого судового провадження;

- заяви про забезпечення позову, доказів у судовій справі у якій відкрито провадження .

6.2. У  разі відсутності визначеного в судовій справі головуючого судді у випадках передбачених пунктом 6.1. Засад, такі судові справи та матеріали підлягають повторному автоматизованому розподілу, крім :

- заяв, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового рішення, роз’яснення судового рішення;

- зустрічних позовів та позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження;

- заяв про відновлення втраченого судового провадження;

- заяв про забезпечення позову, доказів у судовій справі, у якій відкрито провадження» ;

6.3. Справи про адміністративні правопорушення, що надійшли до суду після до оформлення, передаються на розгляд судді, який їх направляв на до оформлення. У разі відсутності судді (відпустка, хвороба тощо) розподіл таких справ відбувається на загальних підставах».

6.4. У випадку надходження за підсудністю кількох клопотань чи скарг по одному кримінальному провадженню, розподіл першого клопотання чи скарги здійснюється автоматично, а наступні клопотання чи скарги по цьому ж кримінальному провадженню передаються вже визначеному у попередній справі слідчому судді, застосовуючи неавтоматичний розподіл справи.

 

 

  1. Розгляд справ і матеріалів відносно неповнолітніх

7.1. Кримінальні провадження або кримінальні справи, де злочини скоєні неповнолітніми, розглядають судді, які уповноважені зборами суддів на здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх на строк не більше трьох років  - Андрощук Є.М., Завадська О.П., Цішковський В.А.

 

  1. Розгляд справ і матеріалів слідчим суддею

8.1. Слідчі судді, які здійснюють повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів у кримінальному провадженні в порядку, передбаченому процесуальним законом, обираються зборами суддів строком на 3 роки – Андрощук Є.М., Бондарчук Л.А., Завадська О.П., Цішковський В.А., Цимбалюк О.В., Сагайдак І.М.

  1. Особливості розподілу справ у разі виконання суддею інших повноважень, не пов`язаних із здійсненням правосуддя

9.1. При вирішенні питання про передачу справ на розгляд суддям, які займають адміністративні посади, з метою забезпечення умов для виконання ними як обов’язків за займаною посадою, так і обов’язків судді, встановити такі відсотки участі судді у розгляді справ: для голови суду – 75 %; особі, яка тимчасово виконує обов’язки голови суду на період перебування його у відпустці, а також на лікарняному, тривалість якого становить понад два тижні – 100 %.

9.2. Введення зменшуючого коефіцієнта допускається виключно рішенням зборів суддів.

  1. Автоматизований розподіл судових справ між суддями після відновлення роботи автоматизованої системи.

 10.1. В разі знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів такі випадки фіксуються відповідними актами в порядку, передбаченому пунктом 2.3.55 Положення, а розподіл справ здійснюється на засадах, передбачених п.2.3.56  Положення.

10.2.У разі настання вище перелічених обставин, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатись невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов'язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла, скарги щодо захисту прав людини в порядку ст. 206 КПК України, подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України в порядку ЦПК України тощо) проводиться головою суду між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу, з дотриманням принципу черговості надходження справ до суду, в алфавітному порядку прізвищ суддів. 

  1. Прикінцеві положення.

Дані Засади вводяться в дію на наступний день після їх затвердження.

                               

 

 

 

  

 

 

 

 

   «ЗАТВЕРДЖЕНО»

                                                                              Рішенням зборів суддів

Старокостянтинівського районного

                                                                              суду Хмельницької області

                                                                              № 7 від 03 серпня 2018 року

Засади

 використання автоматизованої системи

документообігу Старокостянтинівського районного суду

Хмельницької області

 

  1. Загальні положення

 Засади використання автоматизованої системи документообігу у Старокостянтинівському районному суді Хмельницької області (далі Засади) розроблено та затверджено на виконання вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі Положення) і визначають порядок функціонування автоматизованої системи документообігу суду(далі АСДС). У разі внесення змін до Засад збори суддів Старокостянтинівського  районного суду Хмельницької області новим рішенням затверджують зміни до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду. Засади використання автоматизованої системи документообігу суду (зі змінами та доповненнями) вносяться до автоматизованої системи та оприлюднюються на веб-порталі судової влади України не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

Ці засади розроблено відповідно до положень Кодексу адміністративного судочинства України, Цивільного процесуального кодексу України,Кримінального процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронний цифровий підпис», «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про доступ до судових рішень», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», «Про захист персональних даних», Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30 зі змінами (далі Положення) та інших нормативно-правових актів.

 

  1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду.

2.1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду, надання та позбавлення права доступу до неї в суді визначається на підставі наказу  керівника апарату суду.

 

  1. Особливості розподілу судових справи між суддями

             3.1. Судові справи підлягають автоматизованому розподілу  між суддями,  які мають на час розподілу справ повноваження для здійснення  процесуальних дій.

   3.2.  Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до АСДС, уповноваженими на підставі наказу керівника апарату особами, відповідальними за здійснення автоматизованого розподілу судових справ за правилами, встановленими Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, затверджену Радою суддів України та цими Засадами.

3.3. У разі невиходу судді на роботу з поважних причин, які будуть підтверджені документально, суддя зобов`язаний до 08.30.год. дня невиходу на роботу повідомити про це заступника керівника апарату суду.

Невиконання суддею правил, визначених абзацом 1 п. 3.3. Засад позбавляє його права посилатись на те, що справи і матеріали розподілені йому помилково та не є підставою для їх повторного розподілу.

 

3.4. Результат розподілу справ між суддями оформлюється в реєстрі судових справ і матеріалів, який формується автоматично за допомогою АСДС.

Реєстр розподілу справ і матеріалів в той же робочий день відповідальною особою формується на кожного суддю окремо.

Відповідальною особою справи передаються судді для розгляду під підпис у реєстрі.

            3.5. Якщо судова справа підлягає розгляду колегією суддів, визначення суддів, що  входять до складу колегії, проводиться автоматично в загальному порядку  згідно з вимогами підпункту 2.3.4 пункту 2.3 Положення. 

3.6. Визначення присяжних та народних засідателів відбувається за правилами, встановленими Положенням.

3.7.  Встановити наступні коефіцієнти складності справ:

1) По кримінальних справах залежно від кількості підсудних, епізодів обвинувачення, статей КК України, за якими обвинувачується особа:

-  1,0 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа;

- 1,5 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа (особливо тяжкий злочин); один підсудний, декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

-  2,0 – декілька підсудних (до 5 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 10 включно), декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

- 2,5 – декілька підсудних (до 8 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 20 включно), декілька статей УУ України, за якими обвинувачується особа (понад 5);

- 3,0 – декілька підсудних (до 10 осіб), більше 20 епізодів обвинувачення, більше 8 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

- 5,0 – декілька підсудних (понад 10), більше 50 епізодів обвинувачення, більше 10 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

-  0,4 – оскарження дій слідчого та прокурора під час судового розслідування;

- 0,2 – всі інші клопотання , заяви, скарги під час досудового розслідування, по справах в порядку виконання судових рішень, про відновлення втраченого провадження;

2) По справах про адміністративні правопорушення   коефіцієнт – 0,2;

3) По цивільних, адміністративних справах:

- 0,2 – наказне провадження;

- 0,05 – розірвання шлюбу;

- 0,08 – стягнення аліментів;

- 0,8 – перерахунок, виплата, стягнення соціальних витрат, оскарження постанов про притягнення до адміністративної відповідальності;

- 0,9 – окреме провадження;

- 1,0 – решта категорій.

Коефіцієнт складності визначає особа, відповідальна за реєстрацію справ даних категорій.

Коефіцієнт участі судді в розгляді справ: головуючий суддя – 1,0; член колегії – 0.5.

 

  1. Правила здійснення автоматизованого розподілу судових справ між суддями

 4.1. Автоматизований розподіл судових справ під час їх реєстрації здійснюється за правилами, встановленими Положенням.

Заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами в цивільному судочинстві передаються для розгляду судді, який визначається у порядку, встановленому ч.3 ст. 11-1 Цивільного процесуального кодексу України. 

                 4.2.  Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

 -        за два місяці до закінчення повноважень судді;

 -      за чотирнадцять календарних днів до початку щорічної основної відпустки, якщо її тривалість становить не менше двадцяти п’яти  календарних днів;

  -     за три робочих дні до початку щорічної основної відпустки, якщо її тривалість становить менше двадцяти п’яти календарних днів;

   -     у період відпустки судді;

  -    за один робочий день до відрядження (за три робочі дні – якщо тривалість відрядження становить більше семи календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні;

   -    під час тимчасової непрацездатності судді;

   -   за один робочий день до направлення судді на навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

    -   у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

   -  у разі призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України – з моменту прийняття рішення про призначення;

   -   в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.  

          Дні, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, не враховуються при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.

4.3. Справи, що підлягають реєстрації або розгляду в неробочі та вихідні дні, розподіляються між суддями та слідчими суддями, які працюють у ці дні відповідно до графіку, затвердженого наказом голови суду або особи, яка виконує його обов`язки.

4.4. У випадку виявлення значної різниці завантаженості на суддів (колегію суддів) допускається тимчасове призупинення участі судді (колегії суддів) в автоматизованому розподілі справ на підставі заяви судді, після обо’язкового обговорення такої можливості на зборах суддів.

  1. Здійснення повторного автоматизованого розподілу справ.

    5.1. За вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) здійснюється повторний автоматизований розподіл судових справ у разі виявлення очевидних помилок в налаштуваннях автоматизованої системи діловодства суду при автоматизованому розподілі справ, що призвели до порушення порядку визначення судді (колегії суддів) для розгляду справи.

5.2. Винятково у разі, коли суддя (судді) у передбачених законом випадках (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову війському службу,звільнення з роботи тощо), не може продовжувати розгляд справи, невирішені судові справи передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки), що додається до матеріалів справи. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

5.3. У разі тривалої відсутності головуючого судді при колегіальному розгляд справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову війському службу,звільнення з роботи тощо), що може мати наслідком порушення строку розгляду судових справ, передбаченого відповідним процесуальним законом, голова суду скликає збори суддів для вирішення питання повторного автоматизованого розподілу. Судові справи в таких випадках передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) на виконання рішення зборів суддів. Примірник такого розпорядження додається до матеріалів справи.

5.4. У разі неможливості виконання суддею, який входить до складу колегії суддів, обов'язків судді  справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову військову службу,звільнення з роботи тощо),  заміна відсутнього судді-члена колегії здійснюється автоматизованою системою на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду (або уповноваженої ним особи) на виконання службової записки судді-доповідача. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

5.5. У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) судді (головуючого судді або всього складу суду, якщо судова справа розглядається колегією суддів) повторний автоматизований розподіл справ або заміна судді здійснюється за розпорядженням керівника апарату суду на підставі ухваленого судового рішення про відвід судді або заяви про самовідвід, електронний примірник якої зберігається в автоматизованій системі в стані "Оригінал" та засвідчується ЕЦП особи, яка підписала цей документ.

5.6.  У разі перебування слідчого судді, який розглядав клопотання чи скарги по одному кримінальному провадженню, у відпустці, на лікарняному тощо, клопотання та скарги, що передані йому відповідно до підпункту 2.3.45 пункту 2.3 Положення, передаються  на підставі розпорядження керівника апарату суду для проведення повторного автоматизованого розподілу. Повторному авторозподілу підлягають також клопотання та скарги, що передані слідчому судді  відповідно до підпункту 2.3.45 Положення, якщо такі клопотання та скарги передані йому за три робочих дні до початку відпустки та за один календарний день до відрядження.

  1. Розподіл судових справ шляхом передачі раніше визначеному у судовій справі судді:

Судові справи, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанції після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи, передаються раніше визначеному в судові справі головуючому судді, ухвалу яких скасовано чи у провадженні яких перебувала або перебуває судова справа.

 6.1. Раніше визначеному в судовій справі головуючому судді передаються:

-  судові справи, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору;

- судові справи про перегляд заочного рішення;

- судові справи, за якими надійшли заяви (клопотання), пов'язані із виконанням судових рішень, передбачені статтями 368 - 373, 378 Цивільного процесуального кодексу України, статтями 259 - 264, 267 (крім частини дев'ятої статті 267) Кодексу адміністративного судочинства України, розділом 8 Кримінального процесуального кодексу України, статтею 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

- клопотання про вирішення питання, пов'язаного з виконанням вироку, у судових справах, які розглянуті даним судом;

- матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України, а у разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді розподіляється на загальних підставах;

- судові справи про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила декілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день;

- зустрічні позови та позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження, що надійшли до суду;

- заяви про скасування заходів реагування, застосованих у межах відповідної судової справи;

- заяви про відновлення втраченого судового провадження;

- заяви про забезпечення позову, доказів у судовій справі у якій відкрито провадження .

6.2. У  разі відсутності визначеного в судовій справі головуючого судді у випадках передбачених пунктом 6.1. Засад, такі судові справи та матеріали підлягають повторному автоматизованому розподілу, крім :

- заяв, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового рішення, роз’яснення судового рішення;

- зустрічних позовів та позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження;

- заяв про відновлення втраченого судового провадження;

- заяв про забезпечення позову, доказів у судовій справі, у якій відкрито провадження» ;

6.3. Справи про адміністративні правопорушення, що надійшли до суду після до оформлення, передаються на розгляд судді, який їх направляв на до оформлення. У разі відсутності судді (відпустка, хвороба тощо) розподіл таких справ відбувається на загальних підставах».

6.4. У випадку надходження за підсудністю кількох клопотань чи скарг по одному кримінальному провадженню, розподіл першого клопотання чи скарги здійснюється автоматично, а наступні клопотання чи скарги по цьому ж кримінальному провадженню передаються вже визначеному у попередній справі слідчому судді, застосовуючи неавтоматичний розподіл справи.

 

 

  1. Розгляд справ і матеріалів відносно неповнолітніх

7.1. Кримінальні провадження або кримінальні справи, де злочини скоєні неповнолітніми, розглядають судді, які уповноважені зборами суддів на здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх на строк не більше трьох років  - Андрощук Є.М., Завадська О.П., Цішковський В.А.

 

  1. Розгляд справ і матеріалів слідчим суддею

8.1. Слідчі судді, які здійснюють повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів у кримінальному провадженні в порядку, передбаченому процесуальним законом, обираються зборами суддів строком на 3 роки – Андрощук Є.М., Бондарчук Л.А., Завадська О.П., Цішковський В.А., Цимбалюк О.В., Сагайдак І.М.

  1. Особливості розподілу справ у разі виконання суддею інших повноважень, не пов`язаних із здійсненням правосуддя

9.1. При вирішенні питання про передачу справ на розгляд суддям, які займають адміністративні посади, з метою забезпечення умов для виконання ними як обов’язків за займаною посадою, так і обов’язків судді, встановити такі відсотки участі судді у розгляді справ: для голови суду – 75 %; особі, яка тимчасово виконує обов’язки голови суду на період перебування його у відпустці, а також на лікарняному, тривалість якого становить понад два тижні – 100 %.

9.2. Введення зменшуючого коефіцієнта допускається виключно рішенням зборів суддів.

  1. Автоматизований розподіл судових справ між суддями після відновлення роботи автоматизованої системи.

 10.1. В разі знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів такі випадки фіксуються відповідними актами в порядку, передбаченому пунктом 2.3.55 Положення, а розподіл справ здійснюється на засадах, передбачених п.2.3.56  Положення.

10.2.У разі настання вище перелічених обставин, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатись невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов'язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла, скарги щодо захисту прав людини в порядку ст. 206 КПК України, подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України в порядку ЦПК України тощо) проводиться головою суду між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу, з дотриманням принципу черговості надходження справ до суду, в алфавітному порядку прізвищ суддів. 

  1. Прикінцеві положення.

Дані Засади вводяться в дію на наступний день після їх затвердження.

       

                                                                                                                                                 «ЗАТВЕРДЖЕНО»

                                                                                                                                                 Рішенням зборів суддів

                                                                                                                                                 Старокостянтинівського районного

                                                                                                                                                 суду Хмельницької області

                                                                                                                                                 № 5 від 07 травня 2018 року

Засади

 використання автоматизованої системи

документообігу Старокостянтинівського районного суду

Хмельницької області

 

  1. Загальні положення

 Засади використання автоматизованої системи документообігу у Старокостянтинівському районному суді Хмельницької області (далі Засади) розроблено та затверджено на виконання вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі Положення) і визначають порядок функціонування автоматизованої системи документообігу суду(далі АСДС). У разі внесення змін до Засад збори суддів Старокостянтинівського  районного суду Хмельницької області новим рішенням затверджують зміни до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду. Засади використання автоматизованої системи документообігу суду (зі змінами та доповненнями) вносяться до автоматизованої системи та оприлюднюються на веб-порталі судової влади України не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

Ці засади розроблено відповідно до положень Кодексу адміністративного судочинства України, Цивільного процесуального кодексу України,Кримінального процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронний цифровий підпис», «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про доступ до судових рішень», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», «Про захист персональних даних», Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30 зі змінами (далі Положення) та інших нормативно-правових актів.

 

  1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду.

2.1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду, надання та позбавлення права доступу до неї в суді визначається на підставі наказу  керівника апарату суду.

 

  1. Особливості розподілу судових справи між суддями

             3.1. Судові справи підлягають автоматизованому розподілу  між суддями,  які мають на час розподілу справ повноваження для здійснення  процесуальних дій.

   3.2.  Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до АСДС, уповноваженими на підставі наказу керівника апарату особами, відповідальними за здійснення автоматизованого розподілу судових справ за правилами, встановленими Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, затверджену Радою суддів України та цими Засадами.

3.3. У разі невиходу судді на роботу з поважних причин, які будуть підтверджені документально, суддя зобов`язаний до 08.30.год. дня невиходу на роботу повідомити про це заступника керівника апарату суду.

Невиконання суддею правил, визначених абзацом 1 п. 3.3. Засад позбавляє його права посилатись на те, що справи і матеріали розподілені йому помилково та не є підставою для їх повторного розподілу.

 

3.4. Результат розподілу справ між суддями оформлюється в реєстрі судових справ і матеріалів, який формується автоматично за допомогою АСДС.

Реєстр розподілу справ і матеріалів в той же робочий день відповідальною особою формується на кожного суддю окремо.

Відповідальною особою справи передаються судді для розгляду під підпис у реєстрі.

            3.5. Якщо судова справа підлягає розгляду колегією суддів, визначення суддів, що  входять до складу колегії, проводиться автоматично в загальному порядку  згідно з вимогами підпункту 2.3.4 пункту 2.3 Положення. 

3.6. Визначення присяжних та народних засідателів відбувається за правилами, встановленими Положенням.

3.7.  Встановити наступні коефіцієнти складності справ:

1) По кримінальних справах залежно від кількості підсудних, епізодів обвинувачення, статей КК України, за якими обвинувачується особа:

-  1,0 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа;

- 1,5 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа (особливо тяжкий злочин); один підсудний, декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

-  2,0 – декілька підсудних (до 5 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 10 включно), декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

- 2,5 – декілька підсудних (до 8 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 20 включно), декілька статей УУ України, за якими обвинувачується особа (понад 5);

- 3,0 – декілька підсудних (до 10 осіб), більше 20 епізодів обвинувачення, більше 8 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

- 5,0 – декілька підсудних (понад 10), більше 50 епізодів обвинувачення, більше 10 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

-  0,4 – оскарження дій слідчого та прокурора під час судового розслідування;

- 0,2 – всі інші клопотання , заяви, скарги під час досудового розслідування, по справах в порядку виконання судових рішень, про відновлення втраченого провадження;

2) По справах про адміністративні правопорушення   коефіцієнт – 0,2;

3) По цивільних, адміністративних справах:

- 0,2 – наказне провадження;

- 0,05 – розірвання шлюбу;

- 0,08 – стягнення аліментів;

- 0,8 – перерахунок, виплата, стягнення соціальних витрат, оскарження постанов про притягнення до адміністративної відповідальності;

- 0,9 – окреме провадження;

- 1,0 – решта категорій.

Коефіцієнт складності визначає особа, відповідальна за реєстрацію справ даних категорій.

Коефіцієнт участі судді в розгляді справ: головуючий суддя – 1,0; член колегії – 0.5.

 

  1. Правила здійснення автоматизованого розподілу судових справ між суддями

 4.1. Автоматизований розподіл судових справ під час їх реєстрації здійснюється за правилами, встановленими Положенням.

Заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами в цивільному судочинстві передаються для розгляду судді, який визначається у порядку, встановленому ч.3 ст. 11-1 Цивільного процесуального кодексу України. 

                 4.2.  Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

 -        за два місяці до закінчення повноважень судді;

 -      за чотирнадцять календарних днів до початку щорічної основної відпустки, якщо її тривалість становить не менше двадцяти п’яти  календарних днів;

  -     за три робочих дні до початку щорічної основної відпустки, якщо її тривалість становить менше двадцяти п’яти календарних днів;

   -     у період відпустки судді;

  -    за один робочий день до відрядження (за три робочі дні – якщо тривалість відрядження становить більше семи календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні;

   -    під час тимчасової непрацездатності судді;

   -   за один робочий день до направлення судді на навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

    -   у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

   -  у разі призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України – з моменту прийняття рішення про призначення;

   -   в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.  

          Дні, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, не враховуються при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.

4.3. Справи, що підлягають реєстрації або розгляду в неробочі та вихідні дні, розподіляються між суддями та слідчими суддями, які працюють у ці дні відповідно до графіку, затвердженого наказом голови суду або особи, яка виконує його обов`язки.

4.4. У випадку виявлення значної різниці завантаженості на суддів (колегію суддів) допускається тимчасове призупинення участі судді (колегії суддів) в автоматизованому розподілі справ на підставі заяви судді, після обо’язкового обговорення такої можливості на зборах суддів.

  1. Здійснення повторного автоматизованого розподілу справ.

    5.1. За вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) здійснюється повторний автоматизований розподіл судових справ у разі виявлення очевидних помилок в налаштуваннях автоматизованої системи діловодства суду при автоматизованому розподілі справ, що призвели до порушення порядку визначення судді (колегії суддів) для розгляду справи.

5.2. Винятково у разі, коли суддя (судді) у передбачених законом випадках  справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову війському службу,звільнення з роботи тощо), не може продовжувати розгляд справи, невирішені судові справи передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки), що додається до матеріалів справи. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

5.3. У разі тривалої відсутності головуючого судді при колегіальному розгляд справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову війському службу,звільнення з роботи тощо), що може мати наслідком порушення строку розгляду судових справ, передбаченого відповідним процесуальним законом, голова суду скликає збори суддів для вирішення питання повторного автоматизованого розподілу. Судові справи в таких випадках передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) на виконання рішення зборів суддів. Примірник такого розпорядження додається до матеріалів справи.

5.4. У разі неможливості виконання суддею, який входить до складу колегії суддів, обов'язків судді  справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову військову службу,звільнення з роботи тощо),  заміна відсутнього судді-члена колегії здійснюється автоматизованою системою на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду (або уповноваженої ним особи) на виконання службової записки судді-доповідача. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

5.5. У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) судді (головуючого судді або всього складу суду, якщо судова справа розглядається колегією суддів) повторний автоматизований розподіл справ або заміна судді здійснюється за розпорядженням керівника апарату суду на підставі ухваленого судового рішення про відвід судді або заяви про самовідвід, електронний примірник якої зберігається в автоматизованій системі в стані "Оригінал" та засвідчується ЕЦП особи, яка підписала цей документ.

5.6.  У разі перебування слідчого судді, який розглядав клопотання чи скарги по одному кримінальному провадженню, у відпустці, на лікарняному тощо, клопотання та скарги, що передані йому відповідно до підпункту 2.3.45 пункту 2.3 Положення, передаються  на підставі розпорядження керівника апарату суду для проведення повторного автоматизованого розподілу. Повторному авторозподілу підлягають також клопотання та скарги, що передані слідчому судді  відповідно до підпункту 2.3.45 Положення, якщо такі клопотання та скарги передані йому за три робочих дні до початку відпустки та за один календарний день до відрядження.

  1. Розподіл судових справ шляхом передачі раніше визначеному у судовій справі судді:

Судові справи, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанції після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи, передаються раніше визначеному в судові справі головуючому судді, ухвалу яких скасовано чи у провадженні яких перебувала або перебуває судова справа.

 6.1. Раніше визначеному в судовій справі головуючому судді передаються:

-  судові справи, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору;

- судові справи про перегляд заочного рішення;

- судові справи, за якими надійшли заяви (клопотання), пов'язані із виконанням судових рішень, передбачені статтями 368 - 373, 378 Цивільного процесуального кодексу України, статтями 259 - 264, 267 (крім частини дев'ятої статті 267) Кодексу адміністративного судочинства України, розділом 8 Кримінального процесуального кодексу України, статтею 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

- клопотання про вирішення питання, пов'язаного з виконанням вироку, у судових справах, які розглянуті даним судом;

- матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України, а у разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді розподіляється на загальних підставах;

- судові справи про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила декілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день;

- зустрічні позови та позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження, що надійшли до суду;

- заяви про скасування заходів реагування, застосованих у межах відповідної судової справи;

- заяви про відновлення втраченого судового провадження;

- заяви про забезпечення позову, доказів у судовій справі у якій відкрито провадження .

6.2. У  разі відсутності визначеного в судовій справі головуючого судді у випадках передбачених пунктом 6.1. Засад, такі судові справи та матеріали підлягають повторному автоматизованому розподілу, крім :

- заяв, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового рішення, роз’яснення судового рішення;

- зустрічних позовів та позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження;

- заяв про відновлення втраченого судового провадження;

- заяв про забезпечення позову, доказів у судовій справі, у якій відкрито провадження» ;

6.3. Справи про адміністративні правопорушення, що надійшли до суду після до оформлення, передаються на розгляд судді, який їх направляв на до оформлення. У разі відсутності судді (відпустка, хвороба тощо) розподіл таких справ відбувається на загальних підставах».

6.4. У випадку надходження за підсудністю кількох клопотань чи скарг по одному кримінальному провадженню, розподіл першого клопотання чи скарги здійснюється автоматично, а наступні клопотання чи скарги по цьому ж кримінальному провадженню передаються вже визначеному у попередній справі слідчому судді, застосовуючи неавтоматичний розподіл справи.

 

 

  1. Розгляд справ і матеріалів відносно неповнолітніх

7.1. Кримінальні провадження або кримінальні справи, де злочини скоєні неповнолітніми, розглядають судді, які уповноважені зборами суддів на здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх на строк не більше трьох років  - Андрощук Є.М., Завадська О.П.

 

  1. Розгляд справ і матеріалів слідчим суддею

8.1. Слідчі судді, які здійснюють повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів у кримінальному провадженні в порядку, передбаченому процесуальним законом, обираються зборами суддів строком на 3 роки – Андрощук Є.М., Бондарчук Л.А., Завадська О.П., Цішковський В.А., Цимбалюк О.В., Сагайдак І.М.

  1. Особливості розподілу справ у разі виконання суддею інших повноважень, не пов`язаних із здійсненням правосуддя

9.1. При вирішенні питання про передачу справ на розгляд суддям, які займають адміністративні посади, з метою забезпечення умов для виконання ними як обов’язків за займаною посадою, так і обов’язків судді, встановити такі відсотки участі судді у розгляді справ: для голови суду – 75 %; особі, яка тимчасово виконує обов’язки голови суду на період перебування його у відпустці, а також на лікарняному, тривалість якого становить понад два тижні – 100 %.

9.2. Введення зменшуючого коефіцієнта допускається виключно рішенням зборів суддів.

  1. Автоматизований розподіл судових справ між суддями після відновлення роботи автоматизованої системи.

 10.1. В разі знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів такі випадки фіксуються відповідними актами в порядку, передбаченому пунктом 2.3.55 Положення, а розподіл справ здійснюється на засадах, передбачених п.2.3.56  Положення.

10.2.У разі настання вище перелічених обставин, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатись невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов'язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла, скарги щодо захисту прав людини в порядку ст. 206 КПК України, подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України в порядку ЦПК України тощо) проводиться головою суду між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу, з дотриманням принципу черговості надходження справ до суду, в алфавітному порядку прізвищ суддів. 

  1. Прикінцеві положення.

Дані Засади вводяться в дію на наступний день після їх затвердження.

                                                                                                                                                       «ЗАТВЕРДЖЕНО»

                                                                                                                                                       Рішенням зборів суддів

                                                                                                                                                       Старокостянтинівського районного

                                                                                                                                                       суду Хмельницької області

                                                                                                                                                       № 4 від 27 лютого 2018 року

Засади

 використання автоматизованої системи

документообігу Старокостянтинівського районного суду

Хмельницької області

 

  1. Загальні положення

 Засади використання автоматизованої системи документообігу у Старокостянтинівському районному суді Хмельницької області (далі Засади) розроблено та затверджено на виконання вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі Положення) і визначають порядок функціонування автоматизованої системи документообігу суду(далі АСДС). У разі внесення змін до Засад збори суддів Старокостянтинівського  районного суду Хмельницької області новим рішенням затверджують зміни до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду. Засади використання автоматизованої системи документообігу суду (зі змінами та доповненнями) вносяться до автоматизованої системи та оприлюднюються на веб-порталі судової влади України не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

Ці засади розроблено відповідно до положень Кодексу адміністративного судочинства України, Цивільного процесуального кодексу України,Кримінального процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронний цифровий підпис», «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про доступ до судових рішень», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», «Про захист персональних даних», Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30 зі змінами (далі Положення) та інших нормативно-правових актів.

 

  1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду.

2.1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду, надання та позбавлення права доступу до неї в суді визначається на підставі наказу  керівника апарату суду.

 

  1. Особливості розподілу судових справи між суддями

             3.1. Судові справи підлягають автоматизованому розподілу  між суддями,  які мають на час розподілу справ повноваження для здійснення  процесуальних дій.

   3.2.  Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до АСДС, уповноваженими на підставі наказу керівника апарату особами, відповідальними за здійснення автоматизованого розподілу судових справ за правилами, встановленими Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, затверджену Радою суддів України та цими Засадами.

3.3. У разі невиходу судді на роботу з поважних причин, які будуть підтверджені документально, суддя зобов`язаний до 08.30.год. дня невиходу на роботу повідомити про це заступника керівника апарату суду.

Невиконання суддею правил, визначених абзацом 1 п. 3.3. Засад позбавляє його права посилатись на те, що справи і матеріали розподілені йому помилково та не є підставою для їх повторного розподілу.

 

3.4. Результат розподілу справ між суддями оформлюється в реєстрі судових справ і матеріалів, який формується автоматично за допомогою АСДС.

Реєстр розподілу справ і матеріалів в той же робочий день відповідальною особою формується на кожного суддю окремо.

Відповідальною особою справи передаються судді для розгляду під підпис у реєстрі.

            3.5. Якщо судова справа підлягає розгляду колегією суддів, визначення суддів, що  входять до складу колегії, проводиться автоматично в загальному порядку  згідно з вимогами підпункту 2.3.4 пункту 2.3 Положення. 

3.6. Визначення присяжних та народних засідателів відбувається за правилами, встановленими Положенням.

3.7.  Встановити наступні коефіцієнти складності справ:

1) По кримінальних справах залежно від кількості підсудних, епізодів обвинувачення, статей КК України, за якими обвинувачується особа:

-  1,0 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа;

- 1,5 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа (особливо тяжкий злочин); один підсудний, декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

-  2,0 – декілька підсудних (до 5 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 10 включно), декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

- 2,5 – декілька підсудних (до 8 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 20 включно), декілька статей УУ України, за якими обвинувачується особа (понад 5);

- 3,0 – декілька підсудних (до 10 осіб), більше 20 епізодів обвинувачення, більше 8 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

- 5,0 – декілька підсудних (понад 10), більше 50 епізодів обвинувачення, більше 10 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

-  0,4 – оскарження дій слідчого та прокурора під час судового розслідування;

- 0,2 – всі інші клопотання , заяви, скарги під час досудового розслідування, по справах в порядку виконання судових рішень, про відновлення втраченого провадження;

2) По справах про адміністративні правопорушення   коефіцієнт – 0,2;

3) По цивільних, адміністративних справах:

- 0,2 – наказне провадження;

- 0,05 – розірвання шлюбу;

- 0,08 – стягнення аліментів;

- 0,8 – перерахунок, виплата, стягнення соціальних витрат, оскарження постанов про притягнення до адміністративної відповідальності;

- 0,9 – окреме провадження;

- 1,0 – решта категорій.

Коефіцієнт складності визначає особа, відповідальна за реєстрацію справ даних категорій.

Коефіцієнт участі судді в розгляді справ: головуючий суддя – 1,0; член колегії – 0.5.

 

  1. Правила здійснення автоматизованого розподілу судових справ між суддями

 4.1. Автоматизований розподіл судових справ під час їх реєстрації здійснюється за правилами, встановленими Положенням.

Заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами в цивільному судочинстві передаються для розгляду судді, який визначається у порядку, встановленому ч.3 ст. 11-1 Цивільного процесуального кодексу України. 

                 4.2.  Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

 -        за два місяці до закінчення повноважень судді;

 -      за чотирнадцять календарних днів до початку щорічної основної відпустки, якщо її тривалість становить не менше двадцяти п’яти  календарних днів;

  -     за три робочих дні до початку щорічної основної відпустки, якщо її тривалість становить менше двадцяти п’яти календарних днів;

   -     у період відпустки судді;

  -    за один робочий день до відрядження (за три робочі дні – якщо тривалість відрядження становить більше семи календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні;

   -    під час тимчасової непрацездатності судді;

   -   за один робочий день до направлення судді на навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

    -   у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

   -  у разі призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України – з моменту прийняття рішення про призначення;

   -   в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.  

          Дні, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, не враховуються при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.

4.3. Справи, що підлягають реєстрації або розгляду в неробочі та вихідні дні, розподіляються між суддями та слідчими суддями, які працюють у ці дні відповідно до графіку, затвердженого наказом голови суду або особи, яка виконує його обов`язки.

4.4. У випадку виявлення значної різниці завантаженості на суддів (колегію суддів) допускається тимчасове призупинення участі судді (колегії суддів) в автоматизованому розподілі справ на підставі заяви судді, після обо’язкового обговорення такої можливості на зборах суддів.

  1. Здійснення повторного автоматизованого розподілу справ.

    5.1. За вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) здійснюється повторний автоматизований розподіл судових справ у разі виявлення очевидних помилок в налаштуваннях автоматизованої системи діловодства суду при автоматизованому розподілі справ, що призвели до порушення порядку визначення судді (колегії суддів) для розгляду справи.

5.2. Винятково у разі, коли суддя (судді) у передбачених законом випадках  справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову війському службу,звільнення з роботи тощо), не може продовжувати розгляд справи, невирішені судові справи передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки), що додається до матеріалів справи. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

5.3. У разі тривалої відсутності головуючого судді при колегіальному розгляд справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову війському службу,звільнення з роботи тощо), що може мати наслідком порушення строку розгляду судових справ, передбаченого відповідним процесуальним законом, голова суду скликає збори суддів для вирішення питання повторного автоматизованого розподілу. Судові справи в таких випадках передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) на виконання рішення зборів суддів. Примірник такого розпорядження додається до матеріалів справи.

5.4. У разі неможливості виконання суддею, який входить до складу колегії суддів, обов'язків судді  справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову військову службу,звільнення з роботи тощо),  заміна відсутнього судді-члена колегії здійснюється автоматизованою системою на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду (або уповноваженої ним особи) на виконання службової записки судді-доповідача. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

5.5. У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) судді (головуючого судді або всього складу суду, якщо судова справа розглядається колегією суддів) повторний автоматизований розподіл справ або заміна судді здійснюється за розпорядженням керівника апарату суду на підставі ухваленого судового рішення про відвід судді або заяви про самовідвід, електронний примірник якої зберігається в автоматизованій системі в стані "Оригінал" та засвідчується ЕЦП особи, яка підписала цей документ.

5.6.  У разі перебування слідчого судді, який розглядав клопотання чи скарги по одному кримінальному провадженню, у відпустці, на лікарняному тощо, клопотання та скарги, що передані йому відповідно до підпункту 2.3.45 пункту 2.3 Положення, передаються  на підставі розпорядження керівника апарату суду для проведення повторного автоматизованого розподілу. Повторному авторозподілу підлягають також клопотання та скарги, що передані слідчому судді  відповідно до підпункту 2.3.45 Положення, якщо такі клопотання та скарги передані йому за три робочих дні до початку відпустки.

  1. Розподіл судових справ шляхом передачі раніше визначеному у судовій справі судді:

Судові справи, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанції після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи, передаються раніше визначеному в судові справі головуючому судді, ухвалу яких скасовано чи у провадженні яких перебувала або перебуває судова справа.

 6.1. Раніше визначеному в судовій справі головуючому судді передаються:

-  судові справи, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору;

- судові справи про перегляд заочного рішення;

- судові справи, за якими надійшли заяви (клопотання), пов'язані із виконанням судових рішень, передбачені статтями 368 - 373, 378 Цивільного процесуального кодексу України, статтями 259 - 264, 267 (крім частини дев'ятої статті 267) Кодексу адміністративного судочинства України, розділом 8 Кримінального процесуального кодексу України, статтею 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

- клопотання про вирішення питання, пов'язаного з виконанням вироку, у судових справах, які розглянуті даним судом;

- матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України, а у разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді розподіляється на загальних підставах;

- судові справи про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила декілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день;

- зустрічні позови та позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження, що надійшли до суду;

- заяви про скасування заходів реагування, застосованих у межах відповідної судової справи;

- заяви про відновлення втраченого судового провадження;

- заяви про забезпечення позову, доказів у судовій справі у якій відкрито провадження .

6.2. У  разі відсутності визначеного в судовій справі головуючого судді у випадках передбачених пунктом 6.1. Засад, такі судові справи та матеріали підлягають повторному автоматизованому розподілу, крім :

- заяв, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового рішення, роз’яснення судового рішення;

- зустрічних позовів та позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження;

- заяв про відновлення втраченого судового провадження;

- заяв про забезпечення позову, доказів у судовій справі, у якій відкрито провадження» ;

6.3. Справи про адміністративні правопорушення, що надійшли до суду після до оформлення, передаються на розгляд судді, який їх направляв на до оформлення. У разі відсутності судді (відпустка, хвороба тощо) розподіл таких справ відбувається на загальних підставах».

6.4. У випадку надходження за підсудністю кількох клопотань чи скарг по одному кримінальному провадженню, розподіл першого клопотання чи скарги здійснюється автоматично, а наступні клопотання чи скарги по цьому ж кримінальному провадженню передаються вже визначеному у попередній справі слідчому судді, застосовуючи неавтоматичний розподіл справи.

 

 

  1. Розгляд справ і матеріалів відносно неповнолітніх

7.1. Кримінальні провадження або кримінальні справи, де злочини скоєні неповнолітніми, розглядають судді, які уповноважені зборами суддів на здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх на строк не більше трьох років  - Андрощук Є.М., Завадська О.П.

 

  1. Розгляд справ і матеріалів слідчим суддею

8.1. Слідчі судді, які здійснюють повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів у кримінальному провадженні в порядку, передбаченому процесуальним законом, обираються зборами суддів строком на 3 роки – Андрощук Є.М., Бондарчук Л.А., Завадська О.П., Цішковський В.А., Цимбалюк О.В., Сагайдак І.М.

  1. Особливості розподілу справ у разі виконання суддею інших повноважень, не пов`язаних із здійсненням правосуддя

9.1. При вирішенні питання про передачу справ на розгляд суддям, які займають адміністративні посади, з метою забезпечення умов для виконання ними як обов’язків за займаною посадою, так і обов’язків судді, встановити такі відсотки участі судді у розгляді справ: для голови суду – 50%;  особі, яка тимчасово виконує обов’язки голови суду на період перебування його у відпустці – 75% .

9.2. Введення зменшуючого коефіцієнта допускається виключно рішенням зборів суддів.

  1. Автоматизований розподіл судових справ між суддями після відновлення роботи автоматизованої системи.

 10.1. В разі знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів такі випадки фіксуються відповідними актами в порядку, передбаченому пунктом 2.3.55 Положення, а розподіл справ здійснюється на засадах, передбачених п.2.3.56  Положення.

10.2.У разі настання вище перелічених обставин, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатись невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов'язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла, скарги щодо захисту прав людини в порядку ст. 206 КПК України, подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України в порядку ЦПК України тощо) проводиться головою суду між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу, з дотриманням принципу черговості надходження справ до суду, в алфавітному порядку прізвищ суддів. 

  1. Прикінцеві положення.

Дані Засади вводяться в дію на наступний день після їх затвердження.

 

 

 

 

 

                                                                                                                       «ЗАТВЕРДЖЕНО»

                                                                                                                       Рішенням зборів суддів

                                                                                                                       Старокостянтинівського районного

                                                                                                                       суду Хмельницької області

                                                                                                                       № 7 від 22 листопада 2017 року

Засади

 використання автоматизованої системи

документообігу Старокостянтинівського районного суду

Хмельницької області

 

  1. Загальні положення

 Засади використання автоматизованої системи документообігу у Старокостянтинівському районному суді Хмельницької області (далі Засади) розроблено та затверджено на виконання вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі Положення) і визначають порядок функціонування автоматизованої системи документообігу суду(далі АСДС). У разі внесення змін до Засад збори суддів Старокостянтинівського  районного суду Хмельницької області новим рішенням затверджують зміни до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду. Засади використання автоматизованої системи документообігу суду (зі змінами та доповненнями) вносяться до автоматизованої системи та оприлюднюються на веб-порталі судової влади України не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

Ці засади розроблено відповідно до положень Кодексу адміністративного судочинства України, Цивільного процесуального кодексу України,Кримінального процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронний цифровий підпис», «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про доступ до судових рішень», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», «Про захист персональних даних», Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30 зі змінами (далі Положення) та інших нормативно-правових актів.

 

  1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду.

2.1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду, надання та позбавлення права доступу до неї в суді визначається на підставі наказу  керівника апарату суду.

 

  1. Особливості розподілу судових справи між суддями

             3.1. Судові справи підлягають автоматизованому розподілу  між суддями,  які мають на час розподілу справ повноваження для здійснення  процесуальних дій.

   3.2.  Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до АСДС, уповноваженими на підставі наказу керівника апарату особами, відповідальними за здійснення автоматизованого розподілу судових справ за правилами, встановленими Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, затверджену Радою суддів України та цими Засадами.

3.3. У разі невиходу судді на роботу з поважних причин, які будуть підтверджені документально, суддя зобов`язаний до 08.30.год. дня невиходу на роботу повідомити про це заступника керівника апарату суду.

Невиконання суддею правил, визначених абзацом 1 п. 3.3. Засад позбавляє його права посилатись на те, що справи і матеріали розподілені йому помилково та не є підставою для їх повторного розподілу.

 

3.4. Результат розподілу справ між суддями оформлюється в реєстрі судових справ і матеріалів, який формується автоматично за допомогою АСДС.

Реєстр розподілу справ і матеріалів в той же робочий день відповідальною особою формується на кожного суддю окремо.

Відповідальною особою справи передаються судді для розгляду під підпис у реєстрі.

            3.5. Якщо судова справа підлягає розгляду колегією суддів, визначення суддів, що  входять до складу колегії, проводиться автоматично в загальному порядку  згідно з вимогами підпункту 2.3.4 пункту 2.3 Положення. 

3.6. Визначення присяжних та народних засідателів відбувається за правилами, встановленими Положенням.

3.7.  Встановити наступні коефіцієнти складності справ:

1) По кримінальних справах залежно від кількості підсудних, епізодів обвинувачення, статей КК України, за якими обвинувачується особа:

-  1,0 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа;

- 1,5 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа (особливо тяжкий злочин); один підсудний, декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

-  2,0 – декілька підсудних (до 5 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 10 включно), декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

- 2,5 – декілька підсудних (до 8 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 20 включно), декілька статей УУ України, за якими обвинувачується особа (понад 5);

- 3,0 – декілька підсудних (до 10 осіб), більше 20 епізодів обвинувачення, більше 8 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

- 5,0 – декілька підсудних (понад 10), більше 50 епізодів обвинувачення, більше 10 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

-  0,4 – оскарження дій слідчого та прокурора під час судового розслідування;

- 0,2 – всі інші клопотання , заяви, скарги під час досудового розслідування, по справах в порядку виконання судових рішень, про відновлення втраченого провадження;

2) По справах про адміністративні правопорушення   коефіцієнт – 0,2;

3) По цивільних, адміністративних справах:

- 0,2 – наказне провадження;

- 0,05 – розірвання шлюбу;

- 0,08 – стягнення аліментів;

- 0,8 – перерахунок, виплата, стягнення соціальних витрат, оскарження постанов про притягнення до адміністративної відповідальності;

- 0,9 – окреме провадження;

- 1,0 – решта категорій.

Коефіцієнт складності визначає особа, відповідальна за реєстрацію справ даних категорій.

Коефіцієнт участі судді в розгляді справ: головуючий суддя – 1,0; член колегії – 0.5.

 

  1. Правила здійснення автоматизованого розподілу судових справ між суддями

 4.1. Автоматизований розподіл судових справ під час їх реєстрації здійснюється за правилами, встановленими Положенням.

Заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами в цивільному судочинстві передаються для розгляду судді, який визначається у порядку, встановленому ч.3 ст. 11-1 Цивільного процесуального кодексу України. 

                 4.2.  Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

 -        за два місяці до закінчення повноважень судді;

 -      за чотирнадцять календарних днів до початку щорічної основної відпустки, якщо її тривалість становить не менше двадцяти п’яти  календарних днів;

  -     за три робочих дні до початку щорічної основної відпустки, якщо її тривалість становить менше двадцяти п’яти календарних днів;

   -     у період відпустки судді;

  -    за один робочий день до відрядження (за три робочі дні – якщо тривалість відрядження становить більше семи календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні;

   -    під час тимчасової непрацездатності судді;

   -   за один робочий день до направлення судді на навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

    -   у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

   -  у разі призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України – з моменту прийняття рішення про призначення;

   -   в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.  

          Дні, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, не враховуються при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.

4.3. Справи, що підлягають реєстрації або розгляду в неробочі та вихідні дні, розподіляються між суддями та слідчими суддями, які працюють у ці дні відповідно до графіку, затвердженого наказом голови суду або особи, яка виконує його обов`язки.

4.4. У випадку виявлення значної різниці завантаженості на суддів (колегію суддів) допускається тимчасове призупинення участі судді (колегії суддів) в автоматизованому розподілі справ на підставі заяви судді, після обо’язкового обговорення такої можливості на зборах суддів.

  1. Здійснення повторного автоматизованого розподілу справ.

    5.1. За вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) здійснюється повторний автоматизований розподіл судових справ у разі виявлення очевидних помилок в налаштуваннях автоматизованої системи діловодства суду при автоматизованому розподілі справ, що призвели до порушення порядку визначення судді (колегії суддів) для розгляду справи.

5.2. Винятково у разі, коли суддя (судді) у передбачених законом випадках  справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову війському службу,звільнення з роботи тощо), не може продовжувати розгляд справи, невирішені судові справи передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки), що додається до матеріалів справи. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

5.3. У разі тривалої відсутності головуючого судді при колегіальному розгляд справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову війському службу,звільнення з роботи тощо), що може мати наслідком порушення строку розгляду судових справ, передбаченого відповідним процесуальним законом, голова суду скликає збори суддів для вирішення питання повторного автоматизованого розподілу. Судові справи в таких випадках передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) на виконання рішення зборів суддів. Примірник такого розпорядження додається до матеріалів справи.

5.4. У разі неможливості виконання суддею, який входить до складу колегії суддів, обов'язків судді  справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову військову службу,звільнення з роботи тощо),  заміна відсутнього судді-члена колегії здійснюється автоматизованою системою на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду (або уповноваженої ним особи) на виконання службової записки судді-доповідача. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

5.5. У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) судді (головуючого судді або всього складу суду, якщо судова справа розглядається колегією суддів) повторний автоматизований розподіл справ або заміна судді здійснюється за розпорядженням керівника апарату суду на підставі ухваленого судового рішення про відвід судді або заяви про самовідвід, електронний примірник якої зберігається в автоматизованій системі в стані "Оригінал" та засвідчується ЕЦП особи, яка підписала цей документ.

5.6.  У разі перебування слідчого судді, який розглядав клопотання чи скарги по одному кримінальному провадженню, у відпустці, на лікарняному тощо, клопотання та скарги, що передані йому відповідно до підпункту 2.3.45 пункту 2.3 Положення, передаються  на підставі розпорядження керівника апарату суду для проведення повторного автоматизованого розподілу. Повторному авторозподілу підлягають також клопотання та скарги, що передані слідчому судді  відповідно до підпункту 2.3.45 Положення, якщо такі клопотання та скарги передані йому за три робочих дні до початку відпустки.

  1. Розподіл судових справ шляхом передачі раніше визначеному у судовій справі судді:

Судові справи, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанції після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи, передаються раніше визначеному в судові справі головуючому судді, ухвалу яких скасовано чи у провадженні яких перебувала або перебуває судова справа.

 6.1. Раніше визначеному в судовій справі головуючому судді передаються:

-  судові справи, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору;

- судові справи про перегляд заочного рішення;

- судові справи, за якими надійшли заяви (клопотання), пов'язані із виконанням судових рішень, передбачені статтями 368 - 373, 378 Цивільного процесуального кодексу України, статтями 259 - 264, 267 (крім частини дев'ятої статті 267) Кодексу адміністративного судочинства України, розділом 8 Кримінального процесуального кодексу України, статтею 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

- клопотання про вирішення питання, пов'язаного з виконанням вироку, у судових справах, які розглянуті даним судом;

- матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України, а у разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді розподіляється на загальних підставах;

- судові справи про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила декілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день;

- зустрічні позови та позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження, що надійшли до суду;

- заяви про скасування заходів реагування, застосованих у межах відповідної судової справи;

- заяви про відновлення втраченого судового провадження;

- заяви про забезпечення позову, доказів у судовій справі у якій відкрито провадження .

6.2. У  разі відсутності визначеного в судовій справі головуючого судді у випадках передбачених пунктом 6.1. Засад, такі судові справи та матеріали підлягають повторному автоматизованому розподілу, крім :

- заяв, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового рішення, роз’яснення судового рішення;

- зустрічних позовів та позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження;

- заяв про відновлення втраченого судового провадження;

- заяв про забезпечення позову, доказів у судовій справі, у якій відкрито провадження» ;

6.3. Справи про адміністративні правопорушення, що надійшли до суду після до оформлення, передаються на розгляд судді, який їх направляв на до оформлення. У разі відсутності судді (відпустка, хвороба тощо) розподіл таких справ відбувається на загальних підставах».

6.4. У випадку надходження за підсудністю кількох клопотань чи скарг по одному кримінальному провадженню, розподіл першого клопотання чи скарги здійснюється автоматично, а наступні клопотання чи скарги по цьому ж кримінальному провадженню передаються вже визначеному у попередній справі слідчому судді, застосовуючи неавтоматичний розподіл справи.

 

 

  1. Розгляд справ і матеріалів відносно неповнолітніх

7.1. Кримінальні провадження або кримінальні справи, де злочини скоєні неповнолітніми, розглядають судді, які уповноважені зборами суддів на здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх на строк не більше трьох років  - Андрощук Є.М., Завадська О.П.

 

  1. Розгляд справ і матеріалів слідчим суддею

8.1. Слідчі судді, які здійснюють повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів у кримінальному провадженні в порядку, передбаченому процесуальним законом, обираються зборами суддів строком на 3 роки – Андрощук Є.М., Бондарчук Л.А., Завадська О.П., Цішковський В.А., Цимбалюк О.В., Сагайдак І.М.

  1. Особливості розподілу справ у разі виконання суддею інших повноважень, не пов`язаних із здійсненням правосуддя

9.1. При вирішенні питання про передачу справ на розгляд суддям, які займають адміністративні посади, з метою забезпечення умов для виконання ними як обов’язків за займаною посадою, так і обов’язків судді, встановити такі відсотки участі судді у розгляді справ: для голови суду – 50%;  особі, яка тимчасово виконує обов’язки голови суду на період перебування його у відпустці – 75% .

9.2. Введення зменшуючого коефіцієнта допускається виключно рішенням зборів суддів.

  1. Автоматизований розподіл судових справ між суддями після відновлення роботи автоматизованої системи.

 10.1. В разі знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів такі випадки фіксуються відповідними актами в порядку, передбаченому пунктом 2.3.55 Положення, а розподіл справ здійснюється на засадах, передбачених п.2.3.56  Положення.

10.2.У разі настання вище перелічених обставин, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатись невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов'язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла, скарги щодо захисту прав людини в порядку ст. 206 КПК України, подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України в порядку ЦПК України тощо) проводиться головою суду між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу, з дотриманням принципу черговості надходження справ до суду, в алфавітному порядку прізвищ суддів. 

  1. Прикінцеві положення.

Дані Засади вводяться в дію на наступний день після їх затвердження.

                                                                                                                   

 

                                                                                                                       «ЗАТВЕРДЖЕНО»

                                                                                                                       Рішенням зборів суддів

                                                                                                                       Старокостянтинівського районного

                                                                                                                       суду Хмельницької області

                                                                                                                       № 6 від 23 жовтня 2017 року

Засади

 використання автоматизованої системи

документообігу Старокостянтинівського районного суду

Хмельницької області

 

  1. Загальні положення

 Засади використання автоматизованої системи документообігу у Старокостянтинівському районному суді Хмельницької області (далі Засади) розроблено та затверджено на виконання вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі Положення) і визначають порядок функціонування автоматизованої системи документообігу суду(далі АСДС). У разі внесення змін до Засад збори суддів Старокостянтинівського  районного суду Хмельницької області новим рішенням затверджують зміни до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду. Засади використання автоматизованої системи документообігу суду (зі змінами та доповненнями) вносяться до автоматизованої системи та оприлюднюються на веб-порталі судової влади України не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

Ці засади розроблено відповідно до положень Кодексу адміністративного судочинства України, Цивільного процесуального кодексу України,Кримінального процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронний цифровий підпис», «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про доступ до судових рішень», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», «Про захист персональних даних», Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30 зі змінами (далі Положення) та інших нормативно-правових актів.

 

  1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду.

2.1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду, надання та позбавлення права доступу до неї в суді визначається на підставі наказу  керівника апарату суду.

 

  1. Особливості розподілу судових справи між суддями

             3.1. Судові справи підлягають автоматизованому розподілу  між суддями,  які мають на час розподілу справ повноваження для здійснення  процесуальних дій.

   3.2.  Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до АСДС, уповноваженими на підставі наказу керівника апарату особами, відповідальними за здійснення автоматизованого розподілу судових справ за правилами, встановленими Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, затверджену Радою суддів України та цими Засадами.

3.3. У разі невиходу судді на роботу з поважних причин, які будуть підтверджені документально, суддя зобов`язаний до 08.30.год. дня невиходу на роботу повідомити про це заступника керівника апарату суду.

Невиконання суддею правил, визначених абзацом 1 п. 3.3. Засад позбавляє його права посилатись на те, що справи і матеріали розподілені йому помилково та не є підставою для їх повторного розподілу.

 

3.4. Результат розподілу справ між суддями оформлюється в реєстрі судових справ і матеріалів, який формується автоматично за допомогою АСДС.

Реєстр розподілу справ і матеріалів в той же робочий день відповідальною особою формується на кожного суддю окремо.

Відповідальною особою справи передаються судді для розгляду під підпис у реєстрі.

            3.5. Якщо судова справа підлягає розгляду колегією суддів, визначення суддів, що  входять до складу колегії, проводиться автоматично в загальному порядку  згідно з вимогами підпункту 2.3.4 пункту 2.3 Положення. 

3.6. Визначення присяжних та народних засідателів відбувається за правилами, встановленими Положенням.

3.7.  Встановити наступні коефіцієнти складності справ:

1) По кримінальних справах залежно від кількості підсудних, епізодів обвинувачення, статей КК України, за якими обвинувачується особа:

-  1,0 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа;

- 1,5 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа (особливо тяжкий злочин); один підсудний, декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

-  2,0 – декілька підсудних (до 5 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 10 включно), декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

- 2,5 – декілька підсудних (до 8 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 20 включно), декілька статей УУ України, за якими обвинувачується особа (понад 5);

- 3,0 – декілька підсудних (до 10 осіб), більше 20 епізодів обвинувачення, більше 8 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

- 5,0 – декілька підсудних (понад 10), більше 50 епізодів обвинувачення, більше 10 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

-  0,4 – оскарження дій слідчого та прокурора під час судового розслідування;

- 0,2 – всі інші клопотання , заяви, скарги під час досудового розслідування, по справах в порядку виконання судових рішень, про відновлення втраченого провадження;

2) По справах про адміністративні правопорушення   коефіцієнт – 0,2;

3) По цивільних, адміністративних справах:

- 0,2 – наказне провадження;

- 0,05 – розірвання шлюбу;

- 0,08 – стягнення аліментів;

- 0,8 – перерахунок, виплата, стягнення соціальних витрат, оскарження постанов про притягнення до адміністративної відповідальності;

- 0,9 – окреме провадження;

- 1,0 – решта категорій.

Коефіцієнт складності визначає особа, відповідальна за реєстрацію справ даних категорій.

Коефіцієнт участі судді в розгляді справ: головуючий суддя – 1,0; член колегії – 0.5.

 

  1. Правила здійснення автоматизованого розподілу судових справ між суддями

 4.1. Автоматизований розподіл судових справ під час їх реєстрації здійснюється за правилами, встановленими Положенням.

Заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами в цивільному судочинстві передаються для розгляду судді, який визначається у порядку, встановленому ч.3 ст. 11-1 Цивільного процесуального кодексу України. 

                 4.2.  Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

 -        за два місяці до закінчення повноважень судді;

 -      за чотирнадцять календарних днів до початку щорічної основної відпустки, якщо її тривалість становить не менше двадцяти п’яти  календарних днів;

  -     за три робочих дні до початку щорічної основної відпустки, якщо її тривалість становить менше двадцяти п’яти календарних днів;

   -     у період відпустки судді;

  -    за один робочий день до відрядження (за три робочі дні – якщо тривалість відрядження становить більше семи календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні;

   -    під час тимчасової непрацездатності судді;

   -   за один робочий день до направлення судді на навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

    -   у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

   -  у разі призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України – з моменту прийняття рішення про призначення;

   -   в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.  

          Дні, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, не враховуються при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.

4.3. Справи, що підлягають реєстрації або розгляду в неробочі та вихідні дні, розподіляються між суддями та слідчими суддями, які працюють у ці дні відповідно до графіку, затвердженого наказом голови суду або особи, яка виконує його обов`язки.

4.4. У випадку виявлення значної різниці завантаженості на суддів (колегію суддів) допускається тимчасове призупинення участі судді (колегії суддів) в автоматизованому розподілі справ на підставі заяви судді, після обо’язкового обговорення такої можливості на зборах суддів.

  1. Здійснення повторного автоматизованого розподілу справ.

    5.1. За вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) здійснюється повторний автоматизований розподіл судових справ у разі виявлення очевидних помилок в налаштуваннях автоматизованої системи діловодства суду при автоматизованому розподілі справ, що призвели до порушення порядку визначення судді (колегії суддів) для розгляду справи.

5.2. Винятково у разі, коли суддя (судді) у передбачених законом випадках  справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову війському службу,звільнення з роботи тощо), не може продовжувати розгляд справи, невирішені судові справи передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки), що додається до матеріалів справи. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

5.3. У разі тривалої відсутності головуючого судді при колегіальному розгляд справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову війському службу,звільнення з роботи тощо), що може мати наслідком порушення строку розгляду судових справ, передбаченого відповідним процесуальним законом, голова суду скликає збори суддів для вирішення питання повторного автоматизованого розподілу. Судові справи в таких випадках передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) на виконання рішення зборів суддів. Примірник такого розпорядження додається до матеріалів справи.

5.4. У разі неможливості виконання суддею, який входить до складу колегії суддів, обов'язків судді  справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову військову службу,звільнення з роботи тощо),  заміна відсутнього судді-члена колегії здійснюється автоматизованою системою на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду (або уповноваженої ним особи) на виконання службової записки судді-доповідача. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

5.5. У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) судді (головуючого судді або всього складу суду, якщо судова справа розглядається колегією суддів) повторний автоматизований розподіл справ або заміна судді здійснюється за розпорядженням керівника апарату суду на підставі ухваленого судового рішення про відвід судді або заяви про самовідвід, електронний примірник якої зберігається в автоматизованій системі в стані "Оригінал" та засвідчується ЕЦП особи, яка підписала цей документ.

5.6.  У разі перебування слідчого судді, який розглядав клопотання чи скарги по одному кримінальному провадженню, у відпустці, на лікарняному тощо, клопотання та скарги, що передані йому відповідно до підпункту 2.3.45 пункту 2.3 Положення, передаються  на підставі розпорядження керівника апарату суду для проведення повторного автоматизованого розподілу. Повторному авторозподілу підлягають також клопотання та скарги, що передані слідчому судді  відповідно до підпункту 2.3.45 Положення, якщо такі клопотання та скарги передані йому за три робочих дні до початку відпустки.

  1. Розподіл судових справ шляхом передачі раніше визначеному у судовій справі судді:

Судові справи, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанції після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи, передаються раніше визначеному в судові справі головуючому судді, ухвалу яких скасовано чи у провадженні яких перебувала або перебуває судова справа.

 6.1. Раніше визначеному в судовій справі головуючому судді передаються:

-  судові справи, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору;

- судові справи про перегляд заочного рішення;

- судові справи, за якими надійшли заяви (клопотання), пов'язані із виконанням судових рішень, передбачені статтями 368 - 373, 378 Цивільного процесуального кодексу України, статтями 259 - 264, 267 (крім частини дев'ятої статті 267) Кодексу адміністративного судочинства України, розділом 8 Кримінального процесуального кодексу України, статтею 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

- клопотання про вирішення питання, пов'язаного з виконанням вироку, у судових справах, які розглянуті даним судом;

- матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України, а у разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді розподіляється на загальних підставах;

- судові справи про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила декілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день;

- зустрічні позови та позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження, що надійшли до суду;

- заяви про скасування заходів реагування, застосованих у межах відповідної судової справи;

- заяви про відновлення втраченого судового провадження;

- заяви про забезпечення позову, доказів у судовій справі у якій відкрито провадження .

6.2. У  разі відсутності визначеного в судовій справі головуючого судді у випадках передбачених пунктом 6.1. Засад, такі судові справи та матеріали підлягають повторному автоматизованому розподілу, крім :

- заяв, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового рішення, роз’яснення судового рішення;

- зустрічних позовів та позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження;

- заяв про відновлення втраченого судового провадження;

- заяв про забезпечення позову, доказів у судовій справі, у якій відкрито провадження» ;

6.3. Справи про адміністративні правопорушення, що надійшли до суду після до оформлення, передаються на розгляд судді, який їх направляв на до оформлення. У разі відсутності судді (відпустка, хвороба тощо) розподіл таких справ відбувається на загальних підставах».

 

  1. Розгляд справ і матеріалів відносно неповнолітніх

7.1. Кримінальні провадження або кримінальні справи, де злочини скоєні неповнолітніми, розглядають судді, які уповноважені зборами суддів на здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх на строк не більше трьох років  - Андрощук Є.М., Завадська О.П.

 

  1. Розгляд справ і матеріалів слідчим суддею

8.1. Слідчі судді, які здійснюють повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів у кримінальному провадженні в порядку, передбаченому процесуальним законом, обираються зборами суддів строком на 3 роки – Андрощук Є.М., Бондарчук Л.А., Завадська О.П., Цішковський В.А., Цимбалюк О.В., Сагайдак І.М.

  1. Особливості розподілу справ у разі виконання суддею інших повноважень, не пов`язаних із здійсненням правосуддя

9.1. При вирішенні питання про передачу справ на розгляд суддям, які займають адміністративні посади, з метою забезпечення умов для виконання ними як обов’язків за займаною посадою, так і обов’язків судді, встановити такі відсотки участі судді у розгляді справ: для голови суду – 50%;  особі, яка тимчасово виконує обов’язки голови суду на період перебування його у відпустці – 75% .

9.2. Введення зменшуючого коефіцієнта допускається виключно рішенням зборів суддів.

  1. Автоматизований розподіл судових справ між суддями після відновлення роботи автоматизованої системи.

 10.1. В разі знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів такі випадки фіксуються відповідними актами в порядку, передбаченому пунктом 2.3.55 Положення, а розподіл справ здійснюється на засадах, передбачених п.2.3.56  Положення.

10.2.У разі настання вище перелічених обставин, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатись невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов'язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла, скарги щодо захисту прав людини в порядку ст. 206 КПК України, подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України в порядку ЦПК України тощо) проводиться головою суду між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу, з дотриманням принципу черговості надходження справ до суду, в алфавітному порядку прізвищ суддів. 

  1. Прикінцеві положення.

Дані Засади вводяться в дію на наступний день після їх затвердження.

 

                                                                                                                               

 

 

 

                                                                                                                         «ЗАТВЕРДЖЕНО»

                                                                                                                          Рішенням зборів суддів

                                                                                                                          Старокостянтинівського районного

                                                                                                                          суду Хмельницької області

                                                                                                                          № 5 від 18 вересня 2017 року

 

Засади

 використання автоматизованої системи

документообігу Старокостянтинівського районного суду

Хмельницької області

 

  1. Загальні положення

 Засади використання автоматизованої системи документообігу у Старокостянтинівському районному суді Хмельницької області (далі Засади) розроблено та затверджено на виконання вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі Положення) і визначають порядок функціонування автоматизованої системи документообігу суду(далі АСДС). У разі внесення змін до Засад збори суддів Старокостянтинівського  районного суду Хмельницької області новим рішенням затверджують зміни до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду. Засади використання автоматизованої системи документообігу суду (зі змінами та доповненнями) вносяться до автоматизованої системи та оприлюднюються на веб-порталі судової влади України не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

Ці засади розроблено відповідно до положень Кодексу адміністративного судочинства України, Цивільного процесуального кодексу України,Кримінального процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронний цифровий підпис», «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про доступ до судових рішень», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», «Про захист персональних даних», Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30 зі змінами (далі Положення) та інших нормативно-правових актів.

 

  1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду.

2.1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду, надання та позбавлення права доступу до неї в суді визначається на підставі наказу  керівника апарату суду.

 

  1. Особливості розподілу судових справи між суддями

             3.1. Судові справи підлягають автоматизованому розподілу  між суддями,  які мають на час розподілу справ повноваження для здійснення  процесуальних дій.

   3.2.  Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до АСДС, уповноваженими на підставі наказу керівника апарату особами, відповідальними за здійснення автоматизованого розподілу судових справ за правилами, встановленими Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, затверджену Радою суддів України та цими Засадами.

3.3. У разі невиходу судді на роботу з поважних причин, які будуть підтверджені документально, суддя зобов`язаний до 08.30.год. дня невиходу на роботу повідомити про це заступника керівника апарату суду.

Невиконання суддею правил, визначених абзацом 1 п. 3.3. Засад позбавляє його права посилатись на те, що справи і матеріали розподілені йому помилково та не є підставою для їх повторного розподілу.

 

3.4. Результат розподілу справ між суддями оформлюється в реєстрі судових справ і матеріалів, який формується автоматично за допомогою АСДС.

Реєстр розподілу справ і матеріалів в той же робочий день відповідальною особою формується на кожного суддю окремо.

Відповідальною особою справи передаються судді для розгляду під підпис у реєстрі.

            3.5. Якщо судова справа підлягає розгляду колегією суддів, визначення суддів, що  входять до складу колегії, проводиться автоматично в загальному порядку  згідно з вимогами підпункту 2.3.4 пункту 2.3 Положення. 

3.6. Визначення присяжних та народних засідателів відбувається за правилами, встановленими Положенням.

3.7.  Встановити наступні коефіцієнти складності справ:

1) По кримінальних справах залежно від кількості підсудних, епізодів обвинувачення, статей КК України, за якими обвинувачується особа:

-  1,0 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа;

- 1,5 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа (особливо тяжкий злочин); один підсудний, декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

-  2,0 – декілька підсудних (до 5 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 10 включно), декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

- 2,5 – декілька підсудних (до 8 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 20 включно), декілька статей УУ України, за якими обвинувачується особа (понад 5);

- 3,0 – декілька підсудних (до 10 осіб), більше 20 епізодів обвинувачення, більше 8 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

- 5,0 – декілька підсудних (понад 10), більше 50 епізодів обвинувачення, більше 10 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

-  0,4 – оскарження дій слідчого та прокурора під час судового розслідування;

- 0,2 – всі інші клопотання , заяви, скарги під час досудового розслідування, по справах в порядку виконання судових рішень, про відновлення втраченого провадження;

2) По справах про адміністративні правопорушення   коефіцієнт – 0,2;

3) По цивільних, адміністративних справах:

- 0,2 – наказне провадження;

- 0,05 – розірвання шлюбу;

- 0,08 – стягнення аліментів;

- 0,8 – перерахунок, виплата, стягнення соціальних витрат, оскарження постанов про притягнення до адміністративної відповідальності;

- 0,9 – окреме провадження;

- 1,0 – решта категорій.

Коефіцієнт складності визначає особа, відповідальна за реєстрацію справ даних категорій.

Коефіцієнт участі судді в розгляді справ: головуючий суддя – 1,0; член колегії – 0.5.

 

  1. Правила здійснення автоматизованого розподілу судових справ між суддями

 4.1. Автоматизований розподіл судових справ під час їх реєстрації здійснюється за правилами, встановленими Положенням.

Заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами в цивільному судочинстві передаються для розгляду судді, який визначається у порядку, встановленому ч.3 ст. 11-1 Цивільного процесуального кодексу України. 

                 4.2.  Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

 -        за два місяці до закінчення повноважень судді;

 -      за чотирнадцять календарних днів до початку щорічної основної відпустки, якщо її тривалість становить не менше двадцяти п’яти  календарних днів;

  -     за три робочих дні до початку щорічної основної відпустки, якщо її тривалість становить менше двадцяти п’яти календарних днів;

   -     у період відпустки судді;

  -    за один робочий день до відрядження (за три робочі дні – якщо тривалість відрядження становить більше семи календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні;

   -    під час тимчасової непрацездатності судді;

   -   за один робочий день до направлення судді на навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

    -   у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

   -  у разі призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України – з моменту прийняття рішення про призначення;

   -   в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.  

          Дні, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, не враховуються при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.

4.3. Справи, що підлягають реєстрації або розгляду в неробочі та вихідні дні, розподіляються між суддями та слідчими суддями, які працюють у ці дні відповідно до графіку, затвердженого наказом голови суду або особи, яка виконує його обов`язки.

4.4. У випадку виявлення значної різниці завантаженості на суддів (колегію суддів) допускається тимчасове призупинення участі судді (колегії суддів) в автоматизованому розподілі справ на підставі заяви судді, після обо’язкового обговорення такої можливості на нараді суддів.

  1. Здійснення повторного автоматизованого розподілу справ.

    5.1. За вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) здійснюється повторний автоматизований розподіл судових справ у разі виявлення очевидних помилок в налаштуваннях автоматизованої системи діловодства суду при автоматизованому розподілі справ, що призвели до порушення порядку визначення судді (колегії суддів) для розгляду справи.

5.2. Винятково у разі, коли суддя (судді) у передбачених законом випадках  справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову війському службу,звільнення з роботи тощо), не може продовжувати розгляд справи, невирішені судові справи передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки), що додається до матеріалів справи. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

5.3. У разі тривалої відсутності головуючого судді при колегіальному розгляд справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову війському службу,звільнення з роботи тощо), що може мати наслідком порушення строку розгляду судових справ, передбаченого відповідним процесуальним законом, голова суду скликає збори суддів для вирішення питання повторного автоматизованого розподілу. Судові справи в таких випадках передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) на виконання рішення зборів суддів. Примірник такого розпорядження додається до матеріалів справи.

5.4. У разі неможливості виконання суддею, який входить до складу колегії суддів, обов'язків судді  справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову військову службу,звільнення з роботи тощо),  заміна відсутнього судді-члена колегії здійснюється автоматизованою системою на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду (або уповноваженої ним особи) на виконання службової записки судді-доповідача. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

5.5. У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) судді (головуючого судді або всього складу суду, якщо судова справа розглядається колегією суддів) повторний автоматизований розподіл справ або заміна судді здійснюється за розпорядженням керівника апарату суду на підставі ухваленого судового рішення про відвід судді або заяви про самовідвід, електронний примірник якої зберігається в автоматизованій системі в стані "Оригінал" та засвідчується ЕЦП особи, яка підписала цей документ.

5.6.  У разі перебування слідчого судді, який розглядав клопотання чи скарги по одному кримінальному провадженню, у відпустці, на лікарняному тощо, клопотання та скарги, що передані йому відповідно до підпункту 2.3.45 пункту 2.3 Положення, передаються  на підставі розпорядження керівника апарату суду для проведення повторного автоматизованого розподілу. Повторному авторозподілу підлягають також клопотання та скарги, що передані слідчому судді  відповідно до підпункту 2.3.45 Положення, якщо такі клопотання та скарги передані йому за три робочих дні до початку відпустки.

  1. Розподіл судових справ шляхом передачі раніше визначеному у судовій справі судді:

Судові справи, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанції після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи, передаються раніше визначеному в судові справі головуючому судді, ухвалу яких скасовано чи у провадженні яких перебувала або перебуває судова справа.

 6.1. Раніше визначеному в судовій справі головуючому судді передаються:

-  судові справи, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору;

- судові справи про перегляд заочного рішення;

- судові справи, за якими надійшли заяви (клопотання), пов'язані із виконанням судових рішень, передбачені статтями 368 - 373, 378 Цивільного процесуального кодексу України, статтями 259 - 264, 267 (крім частини дев'ятої статті 267) Кодексу адміністративного судочинства України, розділом 8 Кримінального процесуального кодексу України, статтею 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

- клопотання про вирішення питання, пов'язаного з виконанням вироку, у судових справах, які розглянуті даним судом;

- матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України, а у разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді розподіляється на загальних підставах;

- судові справи про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила декілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день;

- зустрічні позови та позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження, що надійшли до суду;

- заяви про скасування заходів реагування, застосованих у межах відповідної судової справи;

- заяви про відновлення втраченого судового провадження;

- заяви про забезпечення позову, доказів у судовій справі у якій відкрито провадження .

6.2. У  разі відсутності визначеного в судовій справі головуючого судді у випадках передбачених пунктом 6.1. Засад, такі судові справи та матеріали підлягають повторному автоматизованому розподілу, крім :

- заяв, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового рішення, роз’яснення судового рішення;

- зустрічних позовів та позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження;

- заяв про відновлення втраченого судового провадження;

- заяв про забезпечення позову, доказів у судовій справі, у якій відкрито провадження» ;

6.3. Справи про адміністративні правопорушення, що надійшли до суду після до оформлення, передаються на розгляд судді, який їх направляв на до оформлення. У разі відсутності судді (відпустка, хвороба тощо) розподіл таких справ відбувається на загальних підставах».

 

  1. Розгляд справ і матеріалів відносно неповнолітніх

7.1. Кримінальні провадження або кримінальні справи, де злочини скоєні неповнолітніми, розглядають судді, які уповноважені зборами суддів на здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх на строк не більше трьох років  - Андрощук Є.М., Завадська О.П.

 

  1. Розгляд справ і матеріалів слідчим суддею

8.1. Слідчі судді, які здійснюють повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів у кримінальному провадженні в порядку, передбаченому процесуальним законом, обираються зборами суддів строком на 3 роки – Андрощук Є.М., Бондарчук Л.А., Завадська О.П., Цішковський В.А., Цимбалюк О.В.

                     8.2. У вихідні і святкові дні, а також у неробочий час, розгляд клопотань в порядку Глави 21 КПК України проводиться слідчим суддею за графіком, який затверджується головою суду.

  1. Особливості розподілу справ у разі виконання суддею інших повноважень, не пов`язаних із здійсненням правосуддя

9.1. При вирішенні питання про передачу справ на розгляд суддям, які займають адміністративні посади, з метою забезпечення умов для виконання ними як обов’язків за займаною посадою, так і обов’язків судді, встановити такі відсотки участі судді у розгляді справ: для голови суду – 50%;  особі, яка тимчасово виконує обов’язки голови суду на період перебування його у відпустці – 75% .

9.2. Введення зменшуючого коефіцієнта допускається виключно рішенням зборів суддів.

  1. Автоматизований розподіл судових справ між суддями після відновлення роботи автоматизованої системи.

 10.1. В разі знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів такі випадки фіксуються відповідними актами в порядку, передбаченому пунктом 2.3.55 Положення, а розподіл справ здійснюється на засадах, передбачених п.2.3.55-2.3.58 Положення..

10.2.У разі настання вище перелічених обставин, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатись невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов'язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла, скарги щодо захисту прав людини в порядку ст. 206 КПК України, подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України в порядку ЦПК України тощо) проводиться головою суду між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу, з дотриманням принципу черговості надходження справ до суду, в алфавітному порядку прізвищ суддів. 

  1. Прикінцеві положення.

Дані Засади вводяться в дію на наступний день після їх затвердження.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                    «ЗАТВЕРДЖЕНО»

                                                                                                                                    Рішенням зборів суддів

                                                                                                                                    Старокостянтинівського районного

                                                                                                                                    суду Хмельницької області

                                                                                                                                     № 3 від 16 травня 2017 року

 

Засади

 використання автоматизованої системи

документообігу Старокостянтинівського районного суду

Хмельницької області

 

  1. Загальні положення

 Засади використання автоматизованої системи документообігу у Старокостянтинівському районному суді Хмельницької області (далі Засади) розроблено та затверджено на виконання вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі Положення) і визначають порядок функціонування автоматизованої системи документообігу суду(далі АСДС). У разі внесення змін до Засад збори суддів Старокостянтинівського  районного суду Хмельницької області новим рішенням затверджують зміни до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду. Засади використання автоматизованої системи документообігу суду (зі змінами та доповненнями) вносяться до автоматизованої системи та оприлюднюються на веб-порталі судової влади України не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

Ці засади розроблено відповідно до положень Кодексу адміністративного судочинства України, Цивільного процесуального кодексу України,Кримінального процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронний цифровий підпис», «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про доступ до судових рішень», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», «Про захист персональних даних», Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30 зі змінами (далі Положення) та інших нормативно-правових актів.

 

  1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду.

2.1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду, надання та позбавлення права доступу до неї в суді визначається на підставі наказу  керівника апарату суду.

 

  1. Особливості розподілу судових справи між суддями

             3.1. Судові справи підлягають автоматизованому розподілу  між суддями,  які мають на час розподілу справ повноваження для здійснення  процесуальних дій.

   3.2.  Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до АСДС, уповноваженими на підставі наказу керівника апарату особами, відповідальними за здійснення автоматизованого розподілу судових справ за правилами, встановленими Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, затверджену Радою суддів України та цими Засадами.

3.3. У разі невиходу судді на роботу з поважних причин, які будуть підтверджені документально, суддя зобов`язаний до 08.30.год. дня невиходу на роботу повідомити про це заступника керівника апарату суду.

Невиконання суддею правил, визначених абзацом 1 п. 3.3. Засад позбавляє його права посилатись на те, що справи і матеріали розподілені йому помилково та не є підставою для їх повторного розподілу.

 

3.4. Результат розподілу справ між суддями оформлюється в реєстрі судових справ і матеріалів, який формується автоматично за допомогою АСДС.

Реєстр розподілу справ і матеріалів в той же робочий день відповідальною особою формується на кожного суддю окремо.

Відповідальною особою справи передаються судді для розгляду під підпис у реєстрі.

            3.5. Якщо судова справа підлягає розгляду колегією суддів, визначення суддів, що  входять до складу колегії, проводиться автоматично в загальному порядку  згідно з вимогами підпункту 2.3.4 пункту 2.3 Положення. 

3.6. Визначення присяжних та народних засідателів відбувається за правилами, встановленими Положенням.

3.7.  Встановити наступні коефіцієнти складності справ:

1) По кримінальних справах залежно від кількості підсудних, епізодів обвинувачення, статей КК України, за якими обвинувачується особа:

-  1,0 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа;

- 1,5 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа (особливо тяжкий злочин); один підсудний, декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

-  2,0 – декілька підсудних (до 5 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 10 включно), декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

- 2,5 – декілька підсудних (до 8 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 20 включно), декілька статей УУ України, за якими обвинувачується особа (понад 5);

- 3,0 – декілька підсудних (до 10 осіб), більше 20 епізодів обвинувачення, більше 8 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

- 5,0 – декілька підсудних (понад 10), більше 50 епізодів обвинувачення, більше 10 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

-  0,4 – оскарження дій слідчого та прокурора під час судового розслідування;

- 0,2 – всі інші клопотання , заяви, скарги під час досудового розслідування, по справах в порядку виконання судових рішень, про відновлення втраченого провадження;

2) По справах про адміністративні правопорушення   коефіцієнт – 0,2;

3) По цивільних, адміністративних справах:

- 0,2 – наказне провадження;

- 0,05 – розірвання шлюбу;

- 0,08 – стягнення аліментів;

- 0,8 – перерахунок, виплата, стягнення соціальних витрат, оскарження постанов про притягнення до адміністративної відповідальності;

- 0,9 – окреме провадження;

- 1,0 – решта категорій.

Коефіцієнт складності визначає особа, відповідальна за реєстрацію справ даних категорій.

Коефіцієнт участі судді в розгляді справ: головуючий суддя – 1,0; член колегії – 0.5.

 

  1. Правила здійснення автоматизованого розподілу судових справ між суддями

 4.1. Автоматизований розподіл судових справ під час їх реєстрації здійснюється за правилами, встановленими Положенням.

Заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами в цивільному судочинстві передаються для розгляду судді, який визначається у порядку, встановленому ч.3 ст. 11-1 Цивільного процесуального кодексу України. 

                 4.2.  Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

 -        за два місяці до закінчення повноважень судді;

 -      за чотирнадцять днів до початку відпустки, якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів;

  -     за три робочих дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить менше чотирнадцяти календарних днів;

   -     у період відпустки судді;

  -    за один робочий день до відрядження (за три робочі дні – якщо тривалість відрядження становить більше семи календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні;

   -    під час тимчасової непрацездатності судді;

   -   за один робочий день до направлення судді на навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

    -   у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

   -  у разі призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України – з моменту прийняття рішення про призначення;

   -   в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.  

          Дні, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, не враховуються при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.

4.3. Справи, що підлягають реєстрації або розгляду в неробочі та вихідні дні, розподіляються між суддями та слідчими суддями, які працюють у ці дні відповідно до графіку, затвердженого наказом голови суду або особи, яка виконує його обов`язки.

4.4. У випадку виявлення значної різниці завантаженості на суддів (колегію суддів) допускається тимчасове призупинення участі судді (колегії суддів) в автоматизованому розподілі справ на підставі заяви судді, після обо’язкового обговорення такої можливості на нараді суддів.

  1. Здійснення повторного автоматизованого розподілу справ.

    5.1. За вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) здійснюється повторний автоматизований розподіл судових справ у разі виявлення очевидних помилок в налаштуваннях автоматизованої системи діловодства суду при автоматизованому розподілі справ, що призвели до порушення порядку визначення судді (колегії суддів) для розгляду справи.

5.2. Винятково у разі, коли суддя (судді) у передбачених законом випадках  справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову війському службу,звільнення з роботи тощо), не може продовжувати розгляд справи, невирішені судові справи передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки), що додається до матеріалів справи. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

5.3. У разі тривалої відсутності головуючого судді при колегіальному розгляд справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову війському службу,звільнення з роботи тощо), що може мати наслідком порушення строку розгляду судових справ, передбаченого відповідним процесуальним законом, голова суду скликає збори суддів для вирішення питання повторного автоматизованого розподілу. Судові справи в таких випадках передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) на виконання рішення зборів суддів. Примірник такого розпорядження додається до матеріалів справи.

5.4. У разі неможливості виконання суддею, який входить до складу колегії суддів, обов'язків судді  справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову військову службу,звільнення з роботи тощо),  заміна відсутнього судді-члена колегії здійснюється автоматизованою системою на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду (або уповноваженої ним особи) на виконання службової записки судді-доповідача. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

5.5. У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) судді (головуючого судді або всього складу суду, якщо судова справа розглядається колегією суддів) повторний автоматизований розподіл справ або заміна судді здійснюється за розпорядженням керівника апарату суду на підставі ухваленого судового рішення про відвід судді або заяви про самовідвід, електронний примірник якої зберігається в автоматизованій системі в стані "Оригінал" та засвідчується ЕЦП особи, яка підписала цей документ.

5.6.  У разі перебування слідчого судді, який розглядав клопотання чи скарги по одному кримінальному провадженню, у відпустці, на лікарняному тощо, клопотання та скарги, що передані йому відповідно до підпункту 2.3.45 пункту 2.3 Положення, передаються  на підставі розпорядження керівника апарату суду для проведення повторного автоматизованого розподілу.

 

  1. Розподіл судових справ шляхом передачі раніше визначеному у судовій справі судді:

Судові справи, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанції після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи, передаються раніше визначеному в судові справі головуючому судді, ухвалу яких скасовано чи у провадженні яких перебувала або перебуває судова справа.

 6.1. Раніше визначеному в судовій справі головуючому судді передаються:

-  судові справи, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору;

- судові справи про перегляд заочного рішення;

- судові справи, за якими надійшли заяви (клопотання), пов'язані із виконанням судових рішень, передбачені статтями 368 - 373, 378 Цивільного процесуального кодексу України, статтями 259 - 264, 267 (крім частини дев'ятої статті 267) Кодексу адміністративного судочинства України, розділом 8 Кримінального процесуального кодексу України, статтею 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

- клопотання про вирішення питання, пов'язаного з виконанням вироку, у судових справах, які розглянуті даним судом;

- матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України, а у разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді розподіляється на загальних підставах;

- судові справи про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила декілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день;

- зустрічні позови та позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження, що надійшли до суду;

- заяви про скасування заходів реагування, застосованих у межах відповідної судової справи;

- заяви про відновлення втраченого судового провадження;

- заяви про забезпечення позову, доказів у судовій справі у якій відкрито провадження .

6.2. У  разі відсутності визначеного в судовій справі головуючого судді у випадках передбачених підпунктами 2.3.44, 2.3.46 пункту 2.3 Положення такі судові справи та матеріали підлягають автоматизованому розподілу в загальному порядку.

6.3. Клопотання та скарги по одному кримінальному провадженню передаються раніше визначеному слідчому судді. У разі надходження клопотань та скарг по кримінальному провадженню, по якому вже розглядались клопотання слідчим суддею, який перебуває на лікарняному, у відпустці тощо, такі клопотання та скарги  розподіляються в порядку автоматичного розподілу в загальному порядку. 

6.4. Справи про адміністративні правопорушення, що надійшли до суду після до оформлення, передаються на розгляд судді, який їх направляв на до оформлення. У разі відсутності судді (відпустка, хвороба тощо) розподіл таких справ відбувається на загальних підставах».

  1. Розгляд справ і матеріалів відносно неповнолітніх

7.1. Кримінальні провадження або кримінальні справи, де злочини скоєні неповнолітніми, розглядають судді, які уповноважені зборами суддів на здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх на строк не більше трьох років  - Андрощук Є.М., Завадська О.П.

 

  1. Розгляд справ і матеріалів слідчим суддею

8.1. Слідчі судді, які здійснюють повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів у кримінальному провадженні в порядку, передбаченому процесуальним законом, обираються зборами суддів строком на 3 роки – Андрощук Є.М., Бондарчук Л.А., Завадська О.П., Цішковський В.А., Цимбалюк О.В.

                     8.2. У вихідні і святкові дні, а також у неробочий час, розгляд клопотань в порядку Глави 21 КПК України проводиться слідчим суддею за графіком, який затверджується головою суду.

  1. Особливості розподілу справ у разі виконання суддею інших повноважень, не пов`язаних із здійсненням правосуддя

9.1. При вирішенні питання про передачу справ на розгляд суддям, які займають адміністративні посади, з метою забезпечення умов для виконання ними як обов’язків за займаною посадою, так і обов’язків судді, встановити такі відсотки участі судді у розгляді справ: для голови суду – 50%;  особі, яка тимчасово виконує обов’язки голови суду на період перебування його у відпустці – 75% .

9.2. Введення зменшуючого коефіцієнта допускається виключно рішенням зборів суддів.

  1. Автоматизований розподіл судових справ між суддями після відновлення роботи автоматизованої системи.

 10.1. В разі знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів такі випадки фіксуються відповідними актами в порядку, передбаченому пунктом 2.3.55 Положення, а розподіл справ здійснюється на засадах, передбачених п.2.3.55-2.3.58 Положення..

10.2.У разі настання вище перелічених обставин, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатись невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов'язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла, скарги щодо захисту прав людини в порядку ст. 206 КПК України, подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України в порядку ЦПК України тощо) проводиться головою суду між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу, з дотриманням принципу черговості надходження справ до суду, в алфавітному порядку прізвищ суддів. 

  1. Прикінцеві положення.

Дані Засади вводяться в дію на наступний день після їх затвердження.

                           

 

                                                                        «ЗАТВЕРДЖЕНО»

                                                                                                                                  Рішенням зборів суддів

                                                                                                                                 Старокостянтинівського районного

                                                                                                                                 суду Хмельницької області

                                                                                                                                  № 5 від 13 грудня 2016 року

 

Засади

 використання автоматизованої системи

документообігу Старокостянтинівського районного суду

Хмельницької області

 

1. Загальні положення

 Засади використання автоматизованої системи документообігу у Старокостянтинівському районному суді Хмельницької області (далі Засади) розроблено та затверджено на виконання вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду (далі Положення) і визначають порядок функціонування автоматизованої системи документообігу суду(далі АСДС). У разі внесення змін до Засад збори суддів Старокостянтинівського  районного суду Хмельницької області новим рішенням затверджують зміни до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду. Засади використання автоматизованої системи документообігу суду (зі змінами та доповненнями) вносяться до автоматизованої системи та оприлюднюються на веб-порталі судової влади України не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

Ці засади розроблено відповідно до положень Кодексу адміністративного судочинства України, Цивільного процесуального кодексу України,Кримінального процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронний цифровий підпис», «Про інформацію», «Про доступ до публічної інформації», «Про доступ до судових рішень», «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах», «Про захист персональних даних», Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30 зі змінами (далі Положення) та інших нормативно-правових актів.

 

2. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду.

2.1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду, надання та позбавлення права доступу до неї в суді визначається на підставі наказу  керівника апарату суду.

 

3. Особливості розподілу судових справи між суддями

             3.1. Судові справи підлягають автоматизованому розподілу  між суддями,  які мають на час розподілу справ повноваження для здійснення  процесуальних дій.

   3.2.  Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до АСДС, уповноваженими на підставі наказу керівника апарату особами, відповідальними за здійснення автоматизованого розподілу судових справ за правилами, встановленими Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, затверджену Радою суддів України та цими Засадами.

3.3. У разі невиходу судді на роботу з поважних причин, які будуть підтверджені документально, суддя зобов`язаний до 08.30.год. дня невиходу на роботу повідомити про це заступника керівника апарату суду.

Невиконання суддею правил, визначених абзацом 1 п. 3.3. Засад позбавляє його права посилатись на те, що справи і матеріали розподілені йому помилково та не є підставою для їх повторного розподілу.

 

3.4. Результат розподілу справ між суддями оформлюється в реєстрі судових справ і матеріалів, який формується автоматично за допомогою АСДС.

Реєстр розподілу справ і матеріалів в той же робочий день відповідальною особою формується на кожного суддю окремо.

Відповідальною особою справи передаються судді для розгляду під підпис у реєстрі.

            3.5. Якщо судова справа підлягає розгляду колегією суддів, визначення суддів, що  входять до складу колегії, проводиться автоматично в загальному порядку  згідно з вимогами підпункту 2.3.4 пункту 2.3 Положення. 

3.6. Визначення присяжних та народних засідателів відбувається за правилами, встановленими Положенням.

3.7.  Встановити наступні коефіцієнти складності справ:

1) По кримінальних справах залежно від кількості підсудних, епізодів обвинувачення, статей КК України, за якими обвинувачується особа:

-  1,0 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа;

- 1,5 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа (особливо тяжкий злочин); один підсудний, декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

-  2,0 – декілька підсудних (до 5 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 10 включно), декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

- 2,5 – декілька підсудних (до 8 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 20 включно), декілька статей УУ України, за якими обвинувачується особа (понад 5);

- 3,0 – декілька підсудних (до 10 осіб), більше 20 епізодів обвинувачення, більше 8 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

- 5,0 – декілька підсудних (понад 10), більше 50 епізодів обвинувачення, більше 10 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

-  0,4 – оскарження дій слідчого та прокурора під час судового розслідування;

- 0,2 – всі інші клопотання , заяви, скарги під час досудового розслідування, по справах в порядку виконання судових рішень, про відновлення втраченого провадження;

2) По справах про адміністративні правопорушення   коефіцієнт – 0,2;

3) По цивільних, адміністративних справах:

- 0,2 – наказне провадження;

- 0,05 – розірвання шлюбу;

- 0,08 – стягнення аліментів;

- 0,8 – перерахунок, виплата, стягнення соціальних витрат, оскарження постанов про притягнення до адміністративної відповідальності;

- 0,9 – окреме провадження;

- 1,0 – решта категорій.

Коефіцієнт складності визначає особа, відповідальна за реєстрацію справ даних категорій.

Коефіцієнт участі судді в розгляді справ: головуючий суддя – 1,0; член колегії – 0.5.

 

4. Правила здійснення автоматизованого розподілу судових справ між суддями

 4.1. Автоматизований розподіл судових справ під час їх реєстрації здійснюється за правилами, встановленими Положенням.

Заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами в цивільному судочинстві передаються для розгляду судді, який визначається у порядку, встановленому ч.3 ст. 11-1 Цивільного процесуального кодексу України. 

                 4.2.  Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

 -        за два місяці до закінчення повноважень судді;

 -      за чотирнадцять днів до початку відпустки, якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів;

  -     за три робочих дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить менше чотирнадцяти календарних днів;

   -     у період відпустки судді;

  -    за один робочий день до відрядження (за три робочі дні – якщо тривалість відрядження становить більше семи календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні;

   -    під час тимчасової непрацездатності судді;

   -   за один робочий день до направлення судді на навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

    -   у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

   -  у разі призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України – з моменту прийняття рішення про призначення;

-         у разі перебування судді у нарадчій кімнаті  понад 24 години (на підставі листа секретаря судового засідання, який був присутній при розгляді справи);

   -   в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.  

          Дні, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, не враховуються при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.

4.3. Справи, що підлягають реєстрації або розгляду в неробочі та вихідні дні, розподіляються між суддями та слідчими суддями, які працюють у ці дні відповідно до графіку, затвердженого наказом голови суду або особи, яка виконує його обов`язки.

4.4. У випадку виявлення значної різниці завантаженості на суддів (колегію суддів) допускається тимчасове призупинення участі судді (колегії суддів) в автоматизованому розподілі справ на підставі заяви судді, після обо’язкового обговорення такої можливості на нараді суддів.

5. Здійснення повторного автоматизованого розподілу справ.

    5.1. За вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) здійснюється повторний автоматизований розподіл судових справ у разі виявлення очевидних помилок в налаштуваннях автоматизованої системи діловодства суду при автоматизованому розподілі справ, що призвели до порушення порядку визначення судді (колегії суддів) для розгляду справи.

5.2. Винятково у разі, коли суддя (судді) у передбачених законом випадках  справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову війському службу,звільнення з роботи тощо), не може продовжувати розгляд справи, невирішені судові справи передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки), що додається до матеріалів справи. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

5.3. У разі тривалої відсутності головуючого судді при колегіальному розгляд справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову війському службу,звільнення з роботи тощо), що може мати наслідком порушення строку розгляду судових справ, передбаченого відповідним процесуальним законом, голова суду скликає збори суддів для вирішення питання повторного автоматизованого розподілу. Судові справи в таких випадках передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (або особи, яка виконує його обов’язки) на виконання рішення зборів суддів. Примірник такого розпорядження додається до матеріалів справи.

5.4. У разі неможливості виконання суддею, який входить до складу колегії суддів, обов'язків судді  справи  (тривала тимчасова непрацездатність, закінчення повноважень судді, відпустка в зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягненню нею 3-х чи 6-ти річного віку, призов на строкову військову службу,звільнення з роботи тощо),  заміна відсутнього судді-члена колегії здійснюється автоматизованою системою на підставі мотивованого розпорядження керівника апарату суду (або уповноваженої ним особи) на виконання службової записки судді-доповідача. Електронний примірник такого розпорядження вноситься до АСДС.

5.5. У разі задоволення заяви про відвід (самовідвід) судді (головуючого судді або всього складу суду, якщо судова справа розглядається колегією суддів) повторний автоматизований розподіл справ або заміна судді здійснюється за розпорядженням керівника апарату суду на підставі ухваленого судового рішення про відвід судді або заяви про самовідвід, електронний примірник якої зберігається в автоматизованій системі в стані "Оригінал" та засвідчується ЕЦП особи, яка підписала цей документ.

5.6.  У разі перебування слідчого судді, який розглядав клопотання чи скарги по одному кримінальному провадженню, у відпустці, на лікарняному тощо, клопотання та скарги, що передані йому відповідно до підпункту 2.3.45 пункту 2.3 Положення, передаються  на підставі розпорядження керівника апарату суду для проведення повторного автоматизованого розподілу.

 

6.  Розподіл судових справ шляхом передачі раніше визначеному у судовій справі судді:

Судові справи, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанції після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи, передаються раніше визначеному в судові справі головуючому судді, ухвалу яких скасовано чи у провадженні яких перебувала або перебуває судова справа.

 6.1. Раніше визначеному в судовій справі головуючому судді передаються:

-  судові справи, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору;

- судові справи про перегляд заочного рішення;

- судові справи, за якими надійшли заяви (клопотання), пов'язані із виконанням судових рішень, передбачені статтями 368 - 373, 378 Цивільного процесуального кодексу України, статтями 259 - 264, 267 (крім частини дев'ятої статті 267) Кодексу адміністративного судочинства України, розділом 8 Кримінального процесуального кодексу України, статтею 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

- клопотання про вирішення питання, пов'язаного з виконанням вироку, у судових справах, які розглянуті даним судом;

- матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України, а у разі відсутності раніше визначеного в судовій справі головуючого судді розподіляється на загальних підставах;

- судові справи про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила декілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день;

- зустрічні позови та позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження, що надійшли до суду;

- заяви про скасування заходів реагування, застосованих у межах відповідної судової справи;

- заяви про відновлення втраченого судового провадження;

- заяви про забезпечення позову, доказів у судовій справі у якій відкрито провадження .

6.2. У  разі відсутності визначеного в судовій справі головуючого судді у випадках передбачених підпунктами 2.3.44, 2.3.46 пункту 2.3 Положення такі судові справи та матеріали підлягають автоматизованому розподілу в загальному порядку.

6.3. Клопотання та скарги по одному кримінальному провадженню передаються раніше визначеному слідчому судді. У разі надходження клопотань та скарг по кримінальному провадженню, по якому вже розглядались клопотання слідчим суддею, який перебуває на лікарняному, у відпустці тощо, такі клопотання та скарги  розподіляються в порядку автоматичного розподілу в загальному порядку. 

6.4. Кримінальні провадження та протоколи про адміністративні правопорушення, що надійшли до суду після дооформлення, передаються для розгляду судді, який направляв їх на доопрацювання. У разі відсутності судді (відпустка, хвороба тощо) такі кримінальні провадження та протоколи про адміністративні правопорушення розподіляються в порядку автоматичного розподілу а загальному порядку.

7. Розгляд справ і матеріалів відносно неповнолітніх

7.1. Кримінальні провадження або кримінальні справи, де злочини скоєні неповнолітніми, розглядають судді, які уповноважені зборами суддів на здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх на строк не більше трьох років  - Андрощук Є.М., Завадська О.П.

 

 8. Розгляд справ і матеріалів слідчим суддею

8.1. Слідчі судді, які здійснюють повноваження з судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів у кримінальному провадженні в порядку, передбаченому процесуальним законом, обираються зборами суддів строком на 3 роки – Андрощук Є.М., Бондарчук Л.А., Завадська О.П., Цішковський В.А., Цимбалюк О.В.

                     8.2. У вихідні і святкові дні, а також у неробочий час, розгляд клопотань в порядку Глави 21 КПК України проводиться слідчим суддею за графіком, який затверджується головою суду.

9. Особливості розподілу справ у разі виконання суддею інших повноважень, не пов`язаних із здійсненням правосуддя

9.1. При вирішенні питання про передачу справ на розгляд суддям, які займають адміністративні посади, з метою забезпечення умов для виконання ними як обов’язків за займаною посадою, так і обов’язків судді, встановити такі відсотки участі судді у розгляді справ: для голови суду – 50%;  особі, яка тимчасово виконує обов’язки голови суду на період перебування його у відпустці – 75% .

9.2. Введення зменшуючого коефіцієнта допускається виключно рішенням зборів суддів.

10. Автоматизований розподіл судових справ між суддями після відновлення роботи автоматизованої системи.

 10.1. В разі знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять робочих днів такі випадки фіксуються відповідними актами в порядку, передбаченому пунктом 2.3.55 Положення, а розподіл справ здійснюється на засадах, передбачених п.2.3.55-2.3.58 Положення..

10.2.У разі настання вище перелічених обставин, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатись невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов'язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла, скарги щодо захисту прав людини в порядку ст. 206 КПК України, подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України в порядку ЦПК України тощо) проводиться головою суду між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу, з дотриманням принципу черговості надходження справ до суду, в алфавітному порядку прізвищ суддів. 

11. Прикінцеві положення.

Дані Засади вводяться в дію на наступний день після їх затвердження.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

  Рішення № 2

Зборів суддів Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області

26 січня 2011 року                                                                          м. Старокостянтинів

 

Щодо Засад використання автоматизованої системи документообігу суду

із змінами, внесеними рішеннями зборів суддів:

 від 02.10.2012 року № 6;

 від 08 .01.2014 року № 1;

 від 12 .05.2014 року № 4;

 від 16 .01.2015 року № 2;

 від 24 .02.2015 року № 6;

 від 01 .04.2015 року № 8;                                                                                       

 від 31 .07.2015 року № 11;

 від 14 .08.2015 року № 14;

 

 

1. Встановити загальні положення функціонування автоматизованої системи документообігу суду в Старокостянтинівському районному суді Хмельницької області:

п. 1.1. Судові справи підлягають автоматичному розподілу справ між суддями, які мають на час розподілу справ повноваження для здійснення процесуальних дій.

п 1.2. .Розподіл клопотань слідчого, прокурора чи адвоката, скарг на дії, рішення чи бездіяльність слідчого, прокурора, заяв про відвід та матеріалів про адміністративне правопорушення з 19 січня 2015 року здійснювати АСДС в автоматичному режимі. У разі надходження клопотань по кримінальному провадженню, по якому вже розглядались клопотання слідчим суддею, який перебуває на лікарняному, у відпустці тощо, таке клопотання необхідно передавати для розгляду іншому судді, визначеному АСДС в автоматичному режимі.

 (рішення зборів суддів від 16.01.2015 року № 2);

(рішення зборів суддів від 24.02.2015 року № 6);

(рішення зборів суддів від 31.07.2015 року № 11)

 

 

пункт  1.3. виключено рішенням зборів суддів від 31 липня  2015 року № 11

 

 

п. 1.4. У випадку, коли законом передбачено колегіальний розгляд кримінального провадження, колегія суддів (голова та члени колегії) обирається випадковим чином із списку суддів безпосередньо при розподілі конкретного кримінального провадження.  

(рішення зборів суддів від 01.04.2015 року № 8);

 

 

п. 1.5. У випадку знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи документообігу суду, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання про обрання міри запобіжного заходу у виді взяття під варту, клопотання слідчого, прокурора про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла тощо) здійснюється користувачами, яким надано доступ до автоматизованої системи документообігу суду відповідно до їх функціональних обов’язків, між суддями згідно списку суддів, завтердженого головою суду».

(рішення зборів суддів від 31.07.2015 року № 11

 

пункт  1.6. виключено рішенням зборів суддів від 31 липня  2015 року № 11

 

пункт  1.7. виключено рішенням зборів суддів від 31 липня  2015 року № 11

 

пункт  1.8. виключено рішенням зборів суддів від 31 липня  2015 року № 11

 

 пункт  1.9. виключено рішенням зборів суддів від 31 липня  2015 року № 11

 

 

п. 1.10. Голові суду, з метою забезпечення умов для виконання ним обов’язків за займаною посадою,  встановити 50 % участі у розгляді справи (коефіцієнт навантаження). Особі, яка тимчасово виконує обов’язки голови суду на період його перебування у відпустці, на лікарняному, у відрядженні, встановлювати 75 % участі судді у розгляді справи (коефіцієнт навантаження).

(рішення зборів суддів від 31.07.2015 року № 11

 

 

пункт  1.11. виключено рішенням зборів суддів від 31 липня  2015 року № 11

 

 

п. 1.12. Кримінальні провадження та протоколи про адміністративні правопорушення, що надійшли після дооформлення, передаються для розгляду судді, який  повертав їх для належного оформлення.

(рішення зборів суддів від 01.04.2015 року № 8);

 

 

п. 1.13. За письмовим повідомленням секретаря судового засідання не розподіляються справи судді, який видаляється до нарадчої кімнати для написання судового рішення по важкій справі більше як на добу. При цьому в електронному табелі встановлюється відмітка «Нарадча кімната». Відновлення розподілу справ після проголошення суддею рішення  відбуваться за письмовим повідомленням секретаря судового засідання.

(рішення зборів суддів від 31.07.2015 року № 11);

 

 

пункт  1.14. виключено рішенням зборів суддів від 16 січня 2015 року № 11

 

 

п.1.15. Обрати слідчими суддями голову суду Сенькова О.Г., суддів Андрощука Є.М., Цішковського В.А., Цимбалюка О.В., Сагайдак І.М., Бондарчук Л.А.,  суддями, уповноваженими здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх  - голову суду Сенькова О.Г. та суддю Андрощука Є.М.

(рішення зборів суддів від 02.10.2012 року № 6);

(рішення зборів суддів від 08.01.2014 року № 1);

(рішення зборів суддів від 16.01.2015 року № 2);

 

п. 1.16. Визначити наступні коефіцієнти складності категорій судових справ:

1) По кримінальних справах залежно від кількості підсудних, епізодів обвинувачення, статей КК України, за якими обвинувачується особа:

-  1,0 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа;

- 1,5 – один підсудний, одна стаття КК України, за якою обвинувачується особа (особливо тяжкий злочин); один підсудний, декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

-  2,0 – декілька підсудних (до 5 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 10 включно), декілька статей КК України, за якими обвинувачується особа (до 5 включно);

- 2,5 – декілька підсудних (до 8 осіб), декілька епізодів обвинувачення (до 20 включно), декілька статей УУ України, за якими обвинувачується особа (понад 5);

- 3,0 – декілька підсудних (до 10 осіб), більше 20 епізодів обвинувачення, більше 8 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

- 5,0 – декілька підсудних (понад 10), більше 50 епізодів обвинувачення, більше 10 статей КК України, за якими обвинувачується особа;

-  0,4 – оскарження дій слідчого та прокурора під час досудового розслідування;

- 0,2 – всі інші клопотання , заяви, скарги під час досудового розслідування, по справах в порядку виконання судових рішень, про відновлення втраченого провадження;

2) По справах про адміністративні правопорушення   коефіцієнт – 0,2;

3) По цивільних, адміністративних справах:

- 0,2 – наказне провадження;

- 0,5 – розірвання шлюбу;

- 0,8 – стягнення аліментів;

- 0,8 – перерахунок, виплата, стягнення соціальних витрат, оскарження постанов про притягнення до адміністративної відповідальності;

- 0,9 – окреме провадження;

- 1,0 – решта категорій.

Коефіцієнт складності визначає особа, відповідальна за реєстрацію справ даних категорій.

Коефіцієнт участі судді в розгляді справ: головуючий суддя – 1,0; член колегії – 0.2.

(рішення зборів суддів від 12.05.2014 року № 4)

 

 

п. 1.17. Повторні заяви про відвід слідчим суддям та суддям з однакових підстав передавати  для розгляду у неавтоматичному режимі судді, який автоматизованою системою документообігу суду був обраний для розгляду першої заяви про відвід судді, слідчому судді.

(рішення зборів суддів від 01.04.2015 року № 8 )

 

 

п. 1.18.  З 01 квітня 2015 року клопотання слідчого, прокурора про обрання міри запобіжного заходу у виді взятті під варту, про забезпечення кримінального провадження, клопотання про проникнення у житло, обшук чи огляд житла тощо, які підлягають реєстрації та розгляду в неробочі дні, розподіляються слідчим суддям відповідно до графіка чергування, затвердженого головою суду.

(рішення зборів суддів від 01.04.2015 року № 8);

 

п. 1.19. Справи про встановлення, припинення адміністративного нагляду, що надійшли під час тривалої відсутності головуючого судді, який розглядав кримінальне провадження щодо цієї ж  особи, підлягають автоматизованому розподілу.

 

(рішення зборів суддів від 14.08.2015 року № 14);